MSÜ göz bozukluğu

TheEgemen

Centipat
Daha fazla  
20230707_185116.jpg

Kara harp Okulu'na girmek istiyorum. No touch lazer işleminde gözümü çizdirsem sorun olur mu?
Ayrıca kırmızı-yeşil renk körlüğüm var.
MSÜ Harp Okulları - Astsubay MYO Renk Körlüğü Online Testi
Sağlık kontrolünde bu soruların aynısı mı çıkıyor? Bunları ezberlesem sıkıntı olur mu?

Sana MSÜ tecrübemi anlatayım. KHO'ya mülakata gittiğimizde 2 yıl üst üste mülakata girmiş bir eleman vardı kendisiyle arkadaş olmuştuk ama bu çocuk kimseye geçen sene neden elendiğini söylemiyordu. Elendim işte diyerek geçiştiriyordu. Her neyse spor, sözlü mülakat derken sağlık mülakatına sıra geldi. Gün boyu bütün hastaneyi koşturduk şurada kan ver şuraya git röntgen çektir falan filan. Gün sonunda yanlış hatırlamıyorsam başhekim onayı oluyor. Dosyan başhekimlerin önüne geliyor ve seni de çağırıyorlar. Her neyse ben de girdim ve sorunsuz şekilde sağlıktan geçtim. Bizim o geçen sene elenen arkadaş sinirli şekilde sağlık heyetinin odasından çıktı kendi kendine söylene söylene gidiyordu biz de durduk ne oldu diye sorduk. O da geçen sene gözden elenmiştim gittim bu sene gözü çizdirdim ama buraya başvururken ameliyat olduğumu kimseye bildirmedim, dedi. İşin özü eleman YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM çizdirdiği için elenmişti. Yine de senin şevkini kırmak istemem lütfen daha fazla kaynaktan araştırma yap ve MSÜ'nün güncel sağlık şartlarını oku.

Sana MSÜ tecrübemi anlatayım. KHO'ya mülakata gittiğimizde 2 yıl üst üste mülakata girmiş bir eleman vardı kendisiyle arkadaş olmuştuk ama bu çocuk kimseye geçen sene neden elendiğini söylemiyordu. Elendim işte diyerek geçiştiriyordu. Her neyse spor, sözlü mülakat derken sağlık mülakatına sıra geldi. Gün boyu bütün hastaneyi koşturduk şurada kan ver şuraya git röntgen çektir falan filan. Gün sonunda yanlış hatırlamıyorsam başhekim onayı oluyor. Dosyan başhekimlerin önüne geliyor ve seni de çağırıyorlar. Her neyse ben de girdim ve sorunsuz şekilde sağlıktan geçtim. Bizim o geçen sene elenen arkadaş sinirli şekilde sağlık heyetinin odasından çıktı kendi kendine söylene söylene gidiyordu biz de durduk ne oldu diye sorduk. O da geçen sene gözden elenmiştim gittim gözü çizdirdim ama buraya başvururken ameliyat olduğumu kimseye bildirmedim, dedi. İşin özü eleman YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM çizdirdiği için elenmişti. Yine de senin şevkini kırmak istemem lütfen daha fazla kaynaktan araştırma yap ve MSÜ'nün güncel sağlık şartlarını oku.
Bazıları göz çizdirmeme rağmen geçtim, bazıları ise geçemedim diyor. Doktora göre değişir diyorlar. Renk körü olduğum için de muhtemelen almazlar. Hep hayalini kurmuştum fakat olmuyormuş maalesef.

Bazıları göz çizdirmeme rağmen geçtim, bazıları ise geçemedim diyor. Doktora göre değişir diyorlar. Renk körü olduğum için de muhtemelen almazlar. Hep hayalini kurmuştum fakat olmuyormuş maalesef.
Doktora bağlı kesinlikle. Elin kolun olmasın isterse gün sonu heyette geçtin derlerse geçiyorsun. Doktorların insiyatifine kalmış tamamen.

Dostum yaşını bilmiyorum ama biz de senin döneminde MSÜ'yü hayat memat meselesi gibi görüyorduk. Bence sağlığın el vermiyorsa fazla kafaya takılacak bir durum değil. Yanlış anlaşılmasın ben de deliler gibi MSÜ'yü istiyordum hatta dizimi sakatlayacak düzeyde antrenmanlar falan yapardım. Şimdi geri dönüp baktığımda keşke o kadar yıpratmasaydım kendimi diyorum. Olacağı varsa olur olmazsa da ah vah etmeye gerek yok bence.

Dostum yaşını bilmiyorum ama biz de senin döneminde MSÜ'yü hayat memat meselesi gibi görüyorduk. Bence sağlığın el vermiyorsa fazla kafaya takılacak bir durum değil. Yanlış anlaşılmasın ben de deliler gibi MSÜ'yü istiyordum hatta dizimi sakatlayacak düzeyde antrenmanlar falan yapardım. Şimdi geri dönüp baktığımda keşke o kadar yıpratmasaydım kendimi diyorum. Olacağı varsa olur olmazsa da ah vah etmeye gerek yok bence.
16 yaşındayım, zamanı geldiğinde deneyeceğim olursa olur olmazsa olmaz ileride belli olacak zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı