Göz Çizdirme Ameliyatı Sivil Pilotlukta Kabul Ediliyor Mu?

gokaytemizel

Centipat
Merhabalar. Sivil Havacılıkta iki göz toplamının 6 ya da 8'i geçmemesi gerekiyor diye söylemişti @painkiller hocam. (Nasıl hitap etsem bilemedim.) Benimkiler 6 numaraya yaklaştı ve belki de geçti. Bu durumda gözümü çizdirsem çizildiği ve numarası sıfır olmasa bile sıfıra yakın olduğu için kabul ediliyor muyum? Yoksa önceki numaraya mı bakıyorlar? Bence çizdirdikten sonra eğer sorun yoksa kabul edilmesi lazım, çünkü artık gözünde bir sorun yok? Ve bir de başlığa yazmadım fakat pilotaj okullarına burslu girilebiliyor diye gördüm resmi sitelerde, burada bahsedilen burs 60000$ olan parayı karşılıyor değil mi? Yani sınavlar ve evraklar gibi şeyler dışındaki bütün masraf okul tarafından mı karşılanıyor?

Göz çizdirme ameliyatı olabilmen için öncelikle göz bozukluğunun büyümemesi sabit kalıyor olması lazım. Yanlış bilmiyorsam tabii. Ayrıca göz çizdirme ameliyatı olursan, ameliyat öncesi değerler ve yapılan operasyon ile ilgili doktorun imzalı raporunu isterler. Çünkü tekrar bozulması veya herhangi başka bir göz kusuruna yol açabilir diye şüphelenirler.

Uçuş okullarında burs diye bir şey yok maalesef. Ücretsiz olarak üniversitelerde burs olabilir sadece. Bir de Turkish Academy olan THY’nin kendi uçuş okulu var. Oraya kabul edilirsen ücretsiz eğitim alabilirsin sadece. Bir de Pegasus’un projesi var ama sürüncemede bir proje. Pek güven vermiyor süreklilik açısından.

Okuldan kastım üniversitelerdi zaten, yanlış yazmışım. :)
Pilotaj bölümünü burslu bir şekilde kazanıp sağlık kontrollerinden geçememek en büyük korkum, inşallah ben gelene kadar sağlık şartları biraz esnetilir. :)

Son düzenleme:
Pilotaj bölümünü burslu bir şekilde kazanıp sağlık kontrollerinden geçememek en büyük korkum, inşallah ben gelene kadar sağlık şartları biraz esnetilir. :)
Esneme olacağını pek sanmam açıkçası:) Tanrılardan gelmiş emirler kadar katılar bu konuda maalesef🤣 Bu arada istiyorsan eğitime başlamadan önce gidip sağlık testine girebilirsin. Geçersen ne ala. Bir korkun kalmaz. Sağlık testine girmek için pilot olman veya pilot adayı olman şart değil yani. Parasını verip girebilirsin;)

Merhaba kabin memuru olarak çalışıyorum ve işe girerken göz çizdirme ameliyatı olan bazı arkadaşlarımızı elediler gece görüşleri düşmesi dolayısıyla kokpit için de durum aynıdır diye düşünüyorum. İyi forumlar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı