Göz çizdirme ameliyatından sonra MSÜ sağlık mülakatından geçilir mi?

eKqz

Picopat
Daha fazla  
Harp okuluna veya jsga no touch lazer ameliyatı olsam sağlık mülakatından geçebilir miyim? Aranızda gözünü çizdirip sağlık mülakatını geçen oldu mu?

Göz Çizdirme ve MSÜ Göz Şartları​

Halk arasında ‘Göz Çizdirme’ ya da ‘Lazer Göz Ameliyatı‘ olarak bilinen Excimer Lazer operasyonu TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde A6/F4 adı verilen maddeye denk gelmektedir. Bu da okula girmek için bir engel durum teşkil etmektedir. Excimer lazer operasyonu olduğunuz muayenede anlaşılırsa ve hekim tarafından bu durum muayene formunuza yazılırsa okula girme önünde bir engel teşkil edecektir.

Harp okuluna veya jsga no touch lazer ameliyatı olsam sağlık mülakatından geçebilir miyim? Aranızda gözünü çizdirip sağlık mülakatını geçen oldu mu?

Geçebiliyorsun aşkparem.

Göz çizdirme ile göz derecelerini tamamen sıfırlayabilir ve polis olabilirsiniz. Aslına bakarsanız 2012 yılından önce bu imkansızdı yani göz çizdirme ameliyatı olsanız dahi polislik yapamıyordunuz ancak yapılan değişiklikler sayesinde artık göz çizdirme tedavisi olarak bu engeli aşmak mümkün hale geldi.

Gerçi MSÜ Farklı değil mi?

Geçebiliyorsun aşkparem.

Göz çizdirme ile göz derecelerini tamamen sıfırlayabilir ve polis olabilirsiniz. Aslına bakarsanız 2012 yılından önce bu imkansızdı yani göz çizdirme ameliyatı olsanız dahi polislik yapamıyordunuz ancak yapılan değişiklikler sayesinde artık göz çizdirme tedavisi olarak bu engeli aşmak mümkün hale geldi.

Gerçi MSÜ Farklı değil mi?
Arkadaş polis veya memur olmayacak ki?

Geçebiliyorsun aşkparem.

göz çizdirme ile göz derecelerini tamamen sıfırlayabilir ve polis olabilirsiniz. Aslına bakarsanız 2012 yılından önce bu imkansızdı yani göz çizdirme ameliyatı olsanız dahi polislik yapamıyordunuz ancak yapılan değişiklikler sayesinde artık göz çizdirme tedavisi olarak bu engeli aşmak mümkün hale geldi.

Gerçi MSÜ farklı değil mi?

Göz çizdirme yerine gözlük takmak aynı olmuyor mu? Miyopi engel sayılmıyor diye biliyorum.

Göz çizdirme yerine gözlük takmak aynı olmuyor mu? Miyopi engel sayılmıyor diye biliyorum.

Şimdi harp okulları ayrı polislik ayrı gözlüklü polis var ama gözlüklü subay hiç göremedim.

Hocam dershanede bu olayı yaşayan birini görmüştüm çizdirmiş fark edilmiş ve girememişti.
Sanırım gördüğün kişi başka bir göz ameliyatı oldu No Touch lazer ameliyatı göze kesme işlemi olmadan yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı