Göz görüşünü nasıl bulanıklaştırıyor?

Elontidirax

Picopat
Daha fazla  
Bunun nedeni nedir? Bahsettiğim şey odak noktası dışında kalan yerler değil, şu fotoğrafta olan gibi. Netken, odak noktası dahil bulanıklaştırmaktan bahsediyorum.

unnamed.jpg

Son düzenleme:
Aslında zamanında yaşam mücadelesi için önemli bir roldü. İnsanlar avlanan canlılar olduğu için gözümüz ve beynimiz de buna göre evrimleştiği içindir. Avımıza odaklanmak için. Kameralar da odaklanıp bulanıklaştırma özelliği gibi düşünebilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla olay yine beyinde bitiyor :). Yani asıl işi yapan beynimiz.

Aslında zamanında yaşam mücadelesi için önemli bir roldü. İnsanlar avlanan canlılar olduğu için gözümüz ve beynimiz de buna göre evrimleştiği içindir. Avımıza odaklanmak için. Kameralar da odaklanıp bulanıklaştırma özelliği gibi düşünebilirsiniz. Hatırladığım kadarıyla olay yine beyinde bitiyor :). Yani asıl işi yapan beynimiz.
Bir şey soracağım; siz arka plan bulanık, asıl nesne net olduğunu sormadınız mı? Ben mi yanlış anladım?
Tam anlamadınız sanırım, normal bir şekilde net görebilirken, birden kulak oynatır gibi görüşü bulanık hale getirmeyi sormuştum.

Geri
Yukarı