Göz iltihaplı yavru kedi

Solistrakya

Hectopat
Daha fazla  
2 haftalık bir yavru kedi var balkonda bakıyoruz annesi sokak kedisi 3 yavru doğurdu 2'si öldü bu yavrununda durumu iyi değil. 2 gözüde kapalı ve iltihaplı bir gözü tamamen şişmiş kendim ılık suyla temizledim biraz fakat daha ileri gidemedim. Veterinere götüremiyorum annesi izin vermiyor ikisini de birlikte götürmeme imkan yok ve Malatya'da araştırdım belediye barınağı vetirener yok. Birkaç bilgi daha vereyim kalıtsalmı yoksa kötü koşullardan mı bu hale geldi bilmiyorum anne kedininde 2 kardeşi vardı 1I öldü diğeri 1 gözü iltihap kaptı ve o gözünü kaybetti. İlk defa anne kedi oldu diğer yavrularınada sağlıklı bakamadı birine bakmayı bıraktı ancak onu götürebildim diğerlerine izin vermiyordu. Cinsi ne bilmiyorum fakat şu gri olan bir kedi ile çiftleşti etkisi var mı bilmiyorum.

Ben bahçemizde ki yavru kedilerin gözlerini kendim temizledim. Bir pamuk parçasını çaya bandırarak temizledim her gün. Uzun bir süre sonra düzeldi. Veteriner ya da eczane de kremi varmış çok daha hızlı iyileştiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı