Göz kararması, baş dönmesi ve kulak çınlaması

Burada kimse doktor veya psikolog değil, burada bulsan da uzaktan tetkik ile bir şeyler yapamazlar, neden doktora gitmek yerine bize soruyorsun? Biz doktora gitme ya bir şey olmaz hepimizde oluyor desek sen kendi sağlığını riske atıp gitmeyecek misin? Ben bu sağlık kısmının komple silinmesi taraftarıyım bu forumdan.

Burada kimse doktor veya psikolog değil, burada bulsan da uzaktan tetkik ile bir şeyler yapamazlar, neden doktora gitmek yerine bize soruyorsun? Biz doktora gitme ya bir şey olmaz hepimizde oluyor desek sen kendi sağlığını riske atıp gitmeyecek misin? Ben bu sağlık kısmının komple silinmesi taraftarıyım bu forumdan.

Konuda yazdığım gibi, doktora gitmeyi düşünüyorum dedim. Ama gitmeden burdanda bir şeyler öğreneyim dedim.

İkimiz aynı belirtileri göstersek bile vücudumuz tamamen farklı olduğu için sende farklı bende farklı hastalık çıkabilir, o yüzden buradan pek bir şey öğrenilebileceğini sanmıyorum.

Direkt konuya gireyim, bir gün birden ayağa kalktım gözüm karardı; internetten baktım ve kan şekeri, dalgalanma vs. falan baktım. Sonra çok sık olmaya başladı, artık her gün oluyor. Bir kere bir odadan diğer odaya koştum, çok hızlı değil, kapıdan girerken gözüm karardı ve bayılayacak gibi oldum, düşüyordum. Ve nadir olan kulak çınlaması başladı. 5 saniye gibi sürüyordu, göz kararması 3-5 saniye. Ve kulak çınlaması birkaç günde bir oluyor. Bu aralarda baş dönmesi başladı. Yerimde duruyorum oturuyorum, birden deprem olur gibi başım dönmeye başlıyor 2-3 saniye kadar. Günde çok su tüketiyorum, ve uyanınca kahvaltı, protein, karbonhidrat, sebze alıyorum, normal yiyorum işte. Bunlar için doktora gitmeyi düşünüyorum, sizden de bir şeyler öğrenebilir miyim? Göz kararması her gün en az 1 kere oluyor. Ve her gün kalktığımda burnum tıkanık oluyor.

Normlade hızlı bir şekilde ayağa kaltığında olur bunlar, namazda secdeden kalkarken falan ama bu kadar sık oluyorsa başka bir şey olabilir doktora git.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka aksatma doktoru, sal forumu hiç kimse doktor değil fikir alman bile saçma şimdi bu soruyu sen şu mantık ile soruyorsun; "Birisi aniden bir şey diyicek ve düzelicek" bunun hastalığının isminin, ne olduğunu her detayını kimse sana söyleyemez. Anca gerçek doktorlar söyler onlarda bu iş için eğitim almış zaten.

Sana önerim doktora git, benim ailemdede sıkıntı çıktı 6 kez doktora gittik bir kez özele Corona pandemisi olmasına rağmen, asla çekinme bu durumlardan tedavi her zaman önemlidir, doktora git bence bugün. İleride dahada sıkıntı yaşama belki cidden önemli bir şey çıkar ve bugün sadece bu sorunları yaşarken yarın ikiye katlanır.

Coronadan bir şey olmaz merak etme bu arada. Artık hastanede ağır önlemler var.

Geri
Yukarı