Göz tiki ne zaman geçer?

Graiden

Hectopat
Merhaba, göz tiki var bende ve geçmedi. Benim yaşlarımda olunca genelde 6 aya geçiyormuş. Yaşım 13 ve göz tiki derken şu gözümüzü normalde biz değil kendi kırpıyor ama tik olunca ben kırpıyorum ve derslerde engelliyor beni. Takıyorum çünkü 4 aydır var. Kendine kendine geçer mi? Bu sene LGS var. LGS'ye kadar geçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşırı stresten dolayı olabilir. Aynı durum bende de vardı geçen sene YKS varken. Kendine 1-2 gün ayır evde istirahat et yapmaktan keyif aldığın şeyleri yap düzelmezse sinir sistemi ile alakalı bir hastalık olabilir doktora görün derim.
Ayrıca çok uykusuz kalıp kahve tüketiyorsan bu da bir sebebi olabilir.

Aşırı stresten dolayı olabilir. Aynı durum bende de vardı geçen sene YKS varken. Kendine 1-2 gün ayır evde istirahat et yapmaktan keyif aldığın şeyleri yap düzelmezse sinir sistemi ile alakalı bir hastalık olabilir doktora görün derim.
Aşırı stres yapmıyorum biraz yapıyorum saolun kendime ayırcama ama Bi arkadaş yapma geçer demiş gözkırpmadan duramamya.

Aşırı stres yapmıyorum biraz yapıyorum saolun kendime ayırcama ama Bi arkadaş yapma geçer demiş gözkırpmadan duramamya.
Öyle bir şey yapma sakın. Ben gözlerimi kırptığımda aksine daha sık oluyordu. 4 ay gibi bir süreden bahsetmişsin durum baya ciddi hala geçmediyse. Özellikle senin yaşlarında. Bence doktora görünmelisin en iyisini doktor bilir.

@Czarintax yardım ederse kırpmadan durumumu yani.
Öyle bir şey yapma sakın. Ben gözlerimi kırptığımda aksine daha sık oluyordu. 4 ay gibi bir süreden bahsetmişsin durum baya ciddi hala geçmediyse. Özellikle senin yaşlarında. Bence doktora görünmelisin en iyisini doktor bilir.
İşte doktora annem yada babam götürmüyor annem geçer diyor sen taktın a geçmez dedi. Okuldaki rehber öğretmen yardım edebilirim?

Ben doktor değilim sevgili arkadaşım. Ama sana stresten ve bir süreliğine ekrana bakmaktan kaçınmanı tavsiye edebilirim. Ayrıca uyku düzenini bozmamaya çalış ve kendini kontrol altına almaya çalış. En azından bende kendiliğinden geçmişti. Yine de bir doktora görünmende fayda var bence.

Bilgisayara teleofnda çok bakmıyorum en fazla haftada 5 saat aklıma gelince oluyor bir süre hiç olmuyor Gine başlıyor mesela dün olmadı bugün sürekli aklımda insan bıkıyor kendi kırpsğn ben niye kırpıyom anlamadım beyim boş.

Geri
Yukarı