Gözcü yeni arayüz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakmayın hocam masa başında ders çalışırken uyuya kalmışım, dönemedim. Yeni tema daha bir modern gözüküyor kesinlikle. Ben çok beğendim. Ama eğer eski tema çöpe atılmadıysa bir tema seçme şansı da güzel olabilirdi. Sonuçta bu temayı sevmeyenler de olabilir.
Yine de ben beğendim. Lisans konusunda ise @312971 ve siz zaten arkadaşa gerekeni yazmışsınız.
Elinize sağlık.

Açıklama yapmaktan usandım artık. 50 defa konu açtıysam bunun 40'ı açıklama yapmakla geçti.

Elinize sağlık.

Karanlık temada ekran kartı logosu vs. kırmızı gibi bir renk olursa veya böyle bir seçenek sunulsa bence çok güzel olabilir. Her ne kadar logo ile uyumlu olması için yaptığınızı yazmış olsanız da karanlık tema ile mavi çok iyi gitmiyor bence.

Hocam bu arada zahmet olmazsa acaba bir indirme linki bırakabilir misiniz? Son linki bulamadım da.

Sürümün linki ?

Peki ben size bir soru sorayım. Ben burada yazdığınız tüm şeyleri yaptım. Sonra kaldırdım. Sizin takip etmediğiniz açık şekilde belli. Zamanında kopyalamalar oldu. Programı klonlamaya çalıştılar. Bundan haberiniz var mı? Verileri aldığımı sanıyorsunuz öyle değil mi? @24099 hoca kaynak kodlarına bizzat kendisi baktı. Zararlı veya veri çalması olmadığını söyledi. Programın kullanım sayısına analizler ile elde ediyorum. İlla veri toplamaya ihtiyacım yok. Logo kısmına gelecek olursak sizin dediğiniz şey zaten program içerisinde öyle. Veri yönetmeyi bana öğretmeye çalışmayın. Lisans politikasının resmi olmadığını düşünüyorsunuz anladığım kadarı ile. Ancak resmi bir lisans politikası o. Diyeceklerim bu kadar. Akil gündoğan hocam görürse zaten gerekli açıklamayı yapacaktır.

Ek olarak insanların verilerine saygı duyan birisiyim. Kendi markamı lekeletmek pahasına asla veri çalmayacağımı sosyaldeki neredeyse programı bilen herkes bilir. Sizin acemiliğinize veriyorum bu sefer.

Bir şey daha; program veri çalsa AV'ler neden uyarı vermiyor? Virüs Total niye tertemiz? Bunları açıklayın bakalım bana.

Programı sıkı takip eden insanları etiketleyeyim. Onlar fazlasıyla gerekli açıklamayı yapacaklardır.
@342746 @körbiginar @Lord Raiden @Enes3078 @Pmw @AJFA @Ma'at @312971 @Endless Kaan @261538 @Buğra S

Şimdiye kadar Gözcü yüzünden zarar gören var ise yazsın bana arkadaşlar.
Hocam ilk önce bu tartışmayı yapabilmemiz için sizin şu egonuzu bir kenara atmanız lazım. Öyle sizin acemiliğinize veriyorum veya yok bana şunu öğretmeyin gibi kelimeler kullanmanıza gerek yok. Ha ille de ben bu şekilde konuşuyorum diyorsanız, ben de sizin anlayacağınız bir dilden konuşmasını bilirim ama gerek yok yani...

Şimdi yukarıda bahsettiğim olay şundan ibaret, siz bir lisans hazırlamışsınız. Güzel çok güzel ama siz bu hazırladığınız lisansı programa entegre etmemişsiniz ki yani şu lisansınız boş bir dosya oluşturmaktan farklı hiçbir işlevi yok. Sizin bu lisansı program içerisinde bir read işlemiyle çekip kullanıcılara göstermeniz lazım ki bir işlevi olsun. Hani ben direk sizin programınızı tıklayıp açmaya çalıştığımda o yazdıklarınızı kabul etmiş olmuyorum. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Sizin o lisansı bana gösterip onaylatmanız lazım. Yoksa şuan ki şartlar içerisinde konuşuyorum; misal ben herhangi bir sözleşme kabul etmediğim için istersem sizin programınızı dağıtabilirim. Bunun yapılmasını engelleyen herhangi bir koşul yok şuanda. Yani biz bunu dile getirip düzeltilmesi gerektiğini söylüyoruz. Kimse sizin lisansınız resmi olup olmadığını sorgulamıyor. Lisansınız son kullanıcılara sunulup onay alınmadığı için herhangi bir geçerliliği olmadığını dile getiriyoruz. Microsoft gibi firmalar herhangi bir yazılım kullandığınızda süs olsunlar diye sizden bir kutucuk içerisinde tik işaretiyle onaylayıp onaylamadığınızı sormuyorlar.

Gelelim açık-kapalı kaynak olayına... Hocam olayı kişiselleştirmenize de gerek yok. Normal şartlar altında yazılımı kim yaparsa yapsın, kapalı kaynak olarak dağıtılan bir yazılım güvenilir bir yazılım olmadığını az çok bilgi sahibi olan herkes bilir. Hele ki kapalı kaynak olup üstüne bir de ücretsiz olarak dağıtılıyorsa, insan kullanmadan önce bir değil iki defa düşünmelidir. Şirketler, firmalar kapalı kaynak kullanımı ticari amaçlı olarak yapmaktadırlar. Ben de size dedim ki eğer ki bir ticari amacınız yok ise yani herhangi bir gelir elde etmiyorsanız, programı kullanıcılara ücretsiz sunmaya devam edecekseniz, bunu açık kaynak olarak yapmanız son kullanıcıların güvenliği açısından daha mantıklı olacaktır. Siz eğer ki "Programı ben yaptım. Sadece ben! Kimse bu programı benim dışında paylaşamaz!" gibi bir tutum sergileyecekseniz bu zaten adınızı duyurmaya çalıştığınız için ticari amaca giriyor.

Veri paylaşımı da şöyle açıklayabilirim. Siz eğer ki bilgisayarınıza bildiğiniz bütün anti virüsleri kurup tarama yapsanız ve hiç bir uyarı vermese dahi, Microsoft'un arka planda kişisel verilerinize eriştiğini bilirsiniz. Çünkü bizzat kendisi sözleşmede "reklam kimliği vs" gibi üstü kapalı anlatımlarla sizden izin talep ediyor.

Bu arada sizin takip etmediğiniz belli gibi söylemlerinizi görmezden geliyorum. Kimse sizin yazılımınızı sürekli olarak takip etmek zorunda değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı