Göze Zarar Vermeyen Monitör Önerisi

Samett61

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, akşamları gözlerim rahatsız olduğu için parlaklığı fazla kısılabilen laptoplardaki gibi bir monitör var mıdır veya bana önerebileceğiniz bir monitör var mıdır?

Flicker-free/eye care monitörler mevcut da sizin bütçeniz ne kadar?

Bütcem 450-500 tl arası bir mebla. Oyunda oynayacağım bu monitörle fakat benim sorunum sadece parlaklıkla karanlık ortamda gözüme direk vuruyor. Elimde bir laptopda var parlaklığını %25 seviyesine indirdiğimde bir sorun olmuyor. Renkte herhangi bir oynama yapmadan parlaklığı indirebilen bir monitör lazım bana.

Flicker-free/eye care monitörler mevcut da sizin bütçeniz ne kadar?

Birde ek olarak, normalde laptop kullanıyordum düne kadar masaüstüne geçiş yaptım dün akşam itibariyle elimde şuan Benq-g922hdal modeli var parlaklığı pek kısılmıyor, normalde 5-6 saat pc başında olsam bile ağırmayan gözlerim bunda 1 saat içinde ağrımaya başladı ve pc başında olmamama rağmen ağrıyor.Monitör değişimi olduğu için mi ağrıyor acaba? Benle paylaşacağınız bilgi ve önerilerinizi bekliyorum.

Yardımcı olacak biri yok mudur? Yeryüzünde böyle bir monitör yok mu? :(

Aynı sorunu bende yaşıyorum. TN panel de daha rahat ettim ama renkler çok kötü olduğu için iade ettim. Asus PG279Q 27" ips panel aldım ama aşırı parlaklık, ekran büyüklüğü gözlerimi çok rahatsız etti ve onu da iade ettim.

Günlük kullanımda rahatsız etmeyecek ve oyunlarda üzmeyecek va yada ips monitör tavsiyesi bende bekliyorum.

Ayrı bir konu bende açtım güzel bir monitör tavsiyesi gelirse buradan yazarım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı