Gözleri nasıl keskinleştiririz?

Küçükken arkadaşlarımın anneleri ve öğretmenleri onlara hep gözlük takmazsan gözün daha kötü olur derdi bende kendim takmadığım için bu bilgiden yola çıkarak yazmıştım yanlış ise sile biliyor muyum?

Bende gözlük kullanıyorum ve çok doktorlar gördüm hem özel hem devlet özel ve devlet arasında çok fark var biri gözlük zararlı der biri gözlük iyi der. En iyi kaynak yabancı kaynaklar oluyor özellikle alman hastane forumlarında göz doktorlarının makalelerinde gözlük takmanın göze zarar vermediği fakat fayda ettiğide saptanmamıştır diyorlar. Gözün ilerlemesi veya gerilemesi %90 genetik bir durum dış unsurların etkisi de var fakat o kadar az ki numara sayılacak türden değil. Misal e spor cular 7/24 oyun oynamakta eğer bilgisayar gözleri bozsa gözlük kullanmayan e sporcularda gözlük takmak zorunda kalırdı. Ben bilgisayara veya uzak bir yeri göremezsem gözlük takıyorum onun dışında çok kullanmıyorum çünkü tembellik yaptığı tespit edilmiş. Zaten param olduğu zaman gözlerime no touch laser uygulaması yaptıracağım en iyi çözümü bu şekilde bulabilirsiniz. (sol göz numaram 4.75 miyop sağ gözüm 2.25 hipermetrop)

Yeni konular

Geri
Yukarı