Gözlerin bozulmasından korkmak

Ben bilgisayara bakarken vs. gözlük takıyorum iyi geliyor, size de gözlük önerebilir doktor.
Günlük hayatınızı etkilemez sadece ekrana bakarken takarsınız.

Nasıl yani hocam?
Futbol topu düşünün. Bir de mandalina. Mandalinanın basık şekli yüzünden göze ışık girerken farklı kırılıp olması gereken yerden öne veya arkaya düşüyor. Bu da netliği bozuyor. Gözün fiziksel olarak boyutu ile alakalı yani.

Doktora ne gerek var internet yeter:)

Dostum göz doktoruna görünsene canını yakacak şeyler yapmıyorlar 15 dakikada neyin var yok öğrenirsin.

Kesinlikle evet. 7 yıldır aynı doktordayım, 7 yıldır 1 kere bile canımın yandığını hatırlamıyorum. En fazla damla damlattılar. O kadar.

Arkadaşlar selam, gözlerimin bozulmasından korkuyorum. Bir arkadaşım yataktan monitördeki yazıyı oku dedi ama çok küçük olduğu için okuyamadım. En çok Miyop durumundan korkuyorum. Genelde PS4 oynarım, çok uzaktadır TV ama rahat görürüm. Telefondan göz testi yaptım uzaktan tutarak ve %92 cevaplar doğru göz sorunu olabilir dedi, kaybettiğim sayılar çok küçüktü. Sizce gözlerim bozuk mu?
Dostum gözünün bozulması korkulacak bir şey değil. Bazı insanlarda düzeliyor bile. Benim de gözlerim bozuk ve gözlük takıyorum. Bilgisayar da oynuyorum, televizyon da seyrediyorum, derste çalışıyorum. Bence bir doktora git. Erken teşhis koyarlarsa daha çok şansın olur iyileşmek için. Gözlük aldığın ve takmaya başladığın da 1-2 hafta gözlerin ağrır takmak istemezsin. Sonra geçer.

Geri
Yukarı