Gözlerin bozulmasından korkmak

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Arkadaşlar selam, gözlerimin bozulmasından korkuyorum. Bir arkadaşım yataktan monitördeki yazıyı oku dedi ama çok küçük olduğu için okuyamadım. En çok Miyop durumundan korkuyorum. Genelde PS4 oynarım, çok uzaktadır TV ama rahat görürüm. Telefondan göz testi yaptım uzaktan tutarak ve %92 cevaplar doğru göz sorunu olabilir dedi, kaybettiğim sayılar çok küçüktü. Sizce gözlerim bozuk mu?

Arkadaşlar selam, gözlerimin bozulmasından korkuyorum. Bir arkadaşım yataktan monitördeki yazıyı oku dedi ama çok küçük olduğu için okuyamadım. En çok miyop durumundan korkuyorum. Genelde PS4 oynarım, çok uzaktadır TV ama rahat görürüm. Telefondan göz testi yaptım uzaktan tutarak ve %92 cevaplar doğru göz sorunu olabilir dedi, kaybettiğim sayılar çok küçüktü. Sizce gözlerim bozuk mu?

En iyisi bir doktora gitmek, bilemeyiz bozuk olup olmadığını.
Bir sağ gözün ile bir sol gözün ile uzaktaki bir şeylere bak ben öyle anlamıştım sağ gözüm bozukmuş.

Arkadaşlar selam, gözlerimin bozulmasından korkuyorum. Bir arkadaşım yataktan monitördeki yazıyı oku dedi ama çok küçük olduğu için okuyamadım. En çok miyop durumundan korkuyorum. Genelde PS4 oynarım, çok uzaktadır TV ama rahat görürüm. Telefondan göz testi yaptım uzaktan tutarak ve %92 cevaplar doğru göz sorunu olabilir dedi, kaybettiğim sayılar çok küçüktü. Sizce gözlerim bozuk mu?

Fazla bilgisayara bakmak gözü bozmaz, sadece yorulur. Yarın bir daha okumayı deneyin.

Arkadaşlar selam, gözlerimin bozulmasından korkuyorum. Bir arkadaşım yataktan monitördeki yazıyı oku dedi ama çok küçük olduğu için okuyamadım. En çok Miyop durumundan korkuyorum. Genelde PS4 oynarım, çok uzaktadır TV ama rahat görürüm. Telefondan göz testi yaptım uzaktan tutarak ve %92 cevaplar doğru göz sorunu olabilir dedi, kaybettiğim sayılar çok küçüktü. Sizce gözlerim bozuk mu?
Hayir hocam bozuk değil ama yine de doktora git istersen.

Sizce gözlerim bozuk mu?
Muayene etmeden bir şey diyemem. Diyecek doktor da tanımıyorum.
Bozar kanıtı da benim gözlerimdir.
Bozmaz kanıtı da tüm dünya. Siz büyüyünce genlerinizde olan göz şekli daha da oturduğu için bozuldu o gözler.
Yok kitabaymış, televizyonaymış, bilgisayara bakmakmış; neredeyse hiç etkileri olmaz gözün bozulmasına. Deli gibi yorarlar, ağrıtırlar, orası ayrı.

Herhangi bir ekrana bakmak gözü yorar, bozmaz. Bunu engellemek için mavi ışık engelleyen gözlük veya direkt olarak mavi ışık filtresi kullanılabilir. Bir doktora görünün. Benim de göz sorunum var (inanın bana ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok yaklaşık 5 yaşından beri gözlük takıyorum) bende en on gittiğimde yüzde 90 gibi bir görme oranım vardı. En kötü belli bir süre gözlük veya lens takarsın.
(Ha bu arada yüzde 92 ise kesin bozuktur diyemem. Ben bu yüzde 90'a 3 günde gelmedim. Dediğim gibi 5 yaşımdan beri takıyorum ben.)

Yanına gözleri sağlam emin olduğun birini al bir de harfleri A4'e çıkaracak biri uzak bir mesafeden sağlam olan kişi baksın okuyorsa dursun oradan sen de bak okuyamıyorsan yakınlaş aradaki farktan anlaşılır. Sonra doktora gidersin.

Geri
Yukarı