Gözlüğü sürekli takmalı mıyım?

Grizi

Decapat
Yer
Antalya/Fransa
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni gözlük aldım sol 2 derece uzak, sağ 0,5 derce orta uzak (terimlerini unuttum kusura bakmayın) takıyorum fakat ne kadar takmam gerektiğini bilmiyorum. Gözlük takan arkadaşıma sordum, onunda numarası bu civarda iken ona doktoru PC ve ders çalışırken takmaya özen göster onun dışında gözünü fazla yormayan şeyler yaparken takma demiş ama o dinlememiş ve hep takmış sonuç olarak da göz numarası büyümüş. İşte tek sorun da doktor bana bu konu ile ilgili hiçbir şey söylemedi ve size sormak istedim. Sadece gerekli olduğu zaman mı takayım yoksa hep mi takayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Derecelerin yakın olsa takma diyecektim ama senin derecelerinin arasında dağlar kadar fark var.
Benim ikisi de 1.25 uzak ama takmadığımda çok uzak yerler dışında evde bir sıkıntı olmuyor. Sana önerim münkün olduğunca tak. Çok sıkılınca çıkarabilirsin.

Derecelerin yakın olsa takma diyecektim ama senin derecelerinin arasında dağlar kadar fark var.
Benim ikisi de 1.25 uzak ama takmadığımda çok uzak yerler dışında evde bir sıkıntı olmuyor. Sana önerim mümkün olduğunca tak. Çok sıkılınca çıkarabilirsin.

Gözlüğü çıkarınca görmede bir problem yaşamıyorum zaten sağlık açısından bir sorun olur mu sürekli takmam?

Tam bir bilgim yok fakat uzun süre gözlük taktıktan sonra gözün gözlüğe alışıyor diye biliyorum çıkardıktan sonra gözlüksüz daha kötü görebilirsin ama gözlük takmaz isende numaran büyüyebilir bir göz doktoruna sormak en sağlıklısı bence.

Gözlüğün tek amacı görüşünü düzeltmek, gözlüğün göz üzerinde herhangi bir iyileştirici ya da kötüleştirici etkisi yok. Bu nedenle istediğini yapabilirsin.

Arkadaşlar aldığı optikçiye sordum arayıp. Tabi onu takacaksın artık dedi ben sabahtan akşama kadar takayım mı diye sormuştum. Saolun.

Geri
Yukarı