Gözlüğü sürekli takmalı mıyım?

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Sol 0.25, sağ 1.25 derecede bozuk. Miyop astigmatmış gözlerim. Gözlük aldım, daha net görüyorum şu an. Sürekli takma zorunlulugu var mı? Doktor özellikle ders çalışırken ve PC'de otururken tak dedi. Gözlüksüz de rahat görebiliyorum ama uzaktaki yazıları okuyamıyorum sadece.

Sürekli takmak istemiyorum ben ama bilemedim. Ders çalışırken, kitap okurken falan takayım diyorum yani lazım oldukça takmak istiyorum. Mesela dışarıda gezeceğim zaman tabii yanımda taşırım ama lazım olmadıkça takmam yani. Siz ne diyorsunuz? Sürekli takmalı mıyım?

Yaşım 16.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sol 0.25, sağ 1.25 derecede bozuk. Miyop astigmatmış gözlerim. Gözlük aldım, daha net görüyorum şu an. Sürekli takma zorunlulugu var mı? Doktor özellikle ders çalışırken ve PC'de otururken tak dedi. Gözlüksüz de rahat görebiliyorum ama uzaktaki yazıları okuyamıyorum sadece.

Sürekli takmak istemiyorum ben ama bilemedim. Ders çalışırken, kitap okurken falan takayım diyorum yani lazım oldukça takmak istiyorum. Mesela dışarıda gezeceğim zaman tabii yanımda taşırım ama lazım olmadıkça takmam yani. Siz ne diyorsunuz? Sürekli takmalı mıyım?

Yaşım 16.
Güzel(!) dünyamızı daha net görmek için gözlük takman gerekir. Şaka bir yana gözlük takmak sanıldığı gibi göz numaranı arttırmaz takmanı tavsiye ederim eminim yakışıyordur da.

Zorunlu olmadıkça takma, ben 2-3 hafta kullandım bende de astigmat var. Gözümün altı çöktü ve burnumda izler oluştu. Okulda arka sıradaysan tahtayı görmek için falan tak ama fazla da tak, çıkar yapma
Bu arada ileride çizdirebilirsin gözünü. En rahatı o olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı