Gözlüğü sürekli takmalı mıyım?

GraLeiMet

Hectopat
Daha fazla  
Ben miyopum. Numaralarım sol göz :0.50 sağ göz: 1. 50.yaklaşık olarak 2 yıldır gözlük kullanıyorum. Fakat yatma haricinde gözlüğümü çıkarmıyorum. Gözüm aşırı yoruluyor. Ve daha da bulanık görmeye başladım. Bu sürekli gözlük kullanmamdan mı kaynaklanıyor yoksa gözümde sis olabilir mi? Ayrı olarak ben kahin miyim? Falan yazmayın sadece görüş almak istiyorum.

2 senedir doktora gitmediniz mi ? Bir kontrole gitmeniz şart. 30'lu 35'li yaşlara gelene kadar göz numaralarınız da değişiklik sık sık olacaktır. Bir doktora görünün.

2 Senedir doktora gitmediniz mi? Bir kontrole gitmeniz şart. 30'lu 35'li yaşlara gelene kadar göz numaralarınız da değişiklik sık sık olacaktır. Bir doktora görünün.

Ortalık rahatlasın ilk işim o zaten. Hayır gittim ama bir şey olmadığını söyledi zaten o zamanlar birşeyim yoktu.
2 Senedir doktora gitmediniz mi? Bir kontrole gitmeniz şart. 30'lu 35'li yaşlara gelene kadar göz numaralarınız da değişiklik sık sık olacaktır. Bir doktora görünün.

Kontrak lens yardımcı olur mu? Derece sabitleyip göz numarasını düşürüyormuş.

2 senede göz numaran yükselmiş olabilir.

Ben yaklaşık 10 senedir kullanıyorum gözlerim 1.00 ile başladı ve şu anda 3.5'da durmuş gibi gözüküyor. Gözlük tembellik yapmaz, numaranın yükselmesini engellemez, sadece tercih ve konfor meselesidir.

Gözlük taksanız da takmasanız da o numaranın yükseleceği varsa yükselir, gözlük de daha rahat görmenizi sağlar. Eğer gözlük takmanıza rağmen yorgunluk hissi veriyorsa numara yetersiz kaldığı için olabilir, ben eski gözlüklerimden baktığım zaman hiç takmamaktan daha fazla rahatsız ediyor.

Bir tıp öğrencisi olarak uzman doktora görünmenizi şiddetle tavsiye ederim. Lens konusunu da doktorunuza danışarak açıklığa kavuşturun. Ayrıca kendi önleminizi iyi alırsanız şu an hastanelere gitmenizde büyük sakınca yok, olabildiğince ertelememeye çalışın.

Geri
Yukarı