Gözlük Taktıktan Bir Süre Sonra Gözde Bulanıklık ve Ağrı Sorunu

octaviavrs

Hectopat
Daha fazla  
Ben 4 ay önce göz doktoruna gittim. Doktor bana yeni gözlük verdi. Gözlügü aldığımda net görüyordum aradan 2 ay falan geçti sol gözümde agrılar olmaya başladı. Sol gözümle uzagı bulanık görmeye başladım. Sol gözümü zorladığım zaman net görüyorum normalde biraz bulanık görüyorum ve gözümün üstünden aşağıya doğru mavi "kalın" 2 damar oluştu. O damarların olduğu yerler sanki sürekli gözümü kasıyormuş gibi agrıyor. Eski gözlügümde astigmat vardı sol tarafta bu doktor astigmatı 0 verdi sol göze. Gözlüğün camlarında %50 inceltme var ayriyeten. Gözlüğü çıkarınca gözüm rahatlıyor. Bu damarlar gözlükten dolayı oluşmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem ilk önce gözlüğü veren doktoruna görün,ardından başka güvenilir doktora git.Şahsen bunu arkadaşlarım çok yaşadı ki ben de gözlük kullanıyorum. :)

Şuan kullandığım gözlük numarasını doc doktordan almıştım. Dün devlet hastanesine gittin ölçümlerde astigmat 0.75 çıktı miyop değerinde degişme yokmuş. Doc sol gözüme astigmatı sorduğumda benim verdiğim numarayı alın başka numara önermiyorum demişti. Astigmatı 0 vermesinde bi amaç varmıdır sizce yoksa ben göremediğimlemi kalıyorum? Salı günü sol camı değiştircem sanırım.

Bence çok beklemeden doktoruna git. Göz önemlidir. Bir hata vardır. Olmadı farklı bir doktora başvur.

Doktorun ücreti baya tuzlu. Aynı doktora gitmem mümkün değil. Devlet hastanesinden aldığım ölçüme göre yaptırcam sol camı. Sağ gözümle iyi görüyorum zaten

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı