Gözlük yakına bakınca ağrı, kasılma, anlık bulanıklık ve odak noktsası ilişkisi

octaviavrs

Hectopat
Daha fazla  
Gözlüğüm ile bulanık görmem sonucu doktora gittim bana yeni gözlük yazdı, fakat doktordan memnun kalmadığım için özel doktora gittim ve bu doktorun yazdığı gözlüğü aldım. Hayatımda hiç bu kadar net ve bu kadar uzağı görmemiştim ama gözlükle 10-15dk "yakına" bakınca gözlerim kasılıyor, ağrıyor ve arada anlık bulanıklaşmalar oluyor. Bu benim 3. Gözlüğüm ve gözlükçü ilk defa odak noktası aldı bu gözlüğü yaparken.

Sizce yanlış odak noktası almış olabilir mi, yoksa alışma süreci mi? 4 yıldır gözlük kullanıyorum ilk defa böyle oldu. Değerlerim: sol miyop 1.50 astigmat:1, sağ: miyop: 1 astiğmat:0 bunun gibi değerlerdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz bu oynamaya gelmez. O yüzden bir şey buradan yapamayız. Gözlüğü veren doktora durumu anlatın telefonunu aldıysanız ona göre gel veya değiştirelim diyebilir.
Yeni gözlüğü kaç gün olduğunu yazmamışsın kullandığını. Daha 1/2 günlük ise 1/2 hafta da kullanman gerekli tam alışması için.
Sağ ve sol gözünü sıralı olarak kapatıp uzakta yazı okumaya çalışın. Yakında da aynı uygulamayı yapıp gözler arasında bulanıklık veya daha çok netlik var ise gözlükteki merceklerin sırası karışmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı