Gözlükten lense geçilir mi?

KELAKÇA

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 3 senedir miyopum artık gözlükten sıkıldım lense geçmek istiyorum gözlerim 3.5a 4 numara 15 yaşındayım lense geçebilir miyim artıları eksileri yapılması veya yapılmaması gereken şeyler nedir artı olarak aylık, günlük, yıllık lensler oluyormuş hangisi daha sağlıklı ve iyi olur yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözlükten lense geçmiştim. Dayanamayıp geri gözlüğe döndüm.

Her göz yapısı lense uygun değil.

Bir de her gün çıkar, solüsyona koy, ertesi gün tak falan çalışan ve zamanı olmayan bir insan için çok uğraştırıcı geliyor.
10 saniye sürmüyor takıp çıkarmak hocam.

Nasıl temizleniyor ?
Lensin kutusuna koyduğun solüsyonu her gün yenile birde takip çıkarırken ellerin temiz olsun yıkanmış olsun o kadar

Gözlük ve Lens birbirine göre artıları ve eksileri olan şeyler. Basitçe:

Gözlükte netlenen alan kısıtlıdır ve çerçeveli bir görüş vardır. Çerçevesiz gözlükler bunu bir nebze telafi etse de lens gözünüz hiç bozuk değilmiş gibi net görüntü verir.
Gözlükte buğulanma, ıslanma, kirlenme olayları can sıkar. Sık sık gözlük temizlemek, yağmurlu havalarda gözlüksüz gezmek zorunda kalmak gibi handikapları var. Lenste böyle sorunlar yok.
Gözlüğün özellikle ağır bir gözlüğün burunda, kulak arkasında acıya sebep olduğu da bir gerçek. Lenste pek böyle sorunlarınız olmuyor.
Genel olarak gözlük görüntünüzü bozuyor ya da öyle hissediyorsunuz. Lens ise dışarıdan fark edilmiyor.

Bunlar gözlüğün eksileriydi. Gel gelelim lensin eksilerine:
Lensi takması ve çıkarması gözlükten zordur. Alışsanız bile her şeyden önce hijyen ister. Gözlük o konuda daha kaygısız.
Lensin ömrü vardır, gözlüğün ise numaranız aynı olduğu sürece iyi bir kullanımla aynı camları yıllarca kullanabilirsiniz.
Lens direkt gözünüze değdiği için hem lensin hem gözünüzün bakımı ve temizliği önem kazanıyor. Gözlük ise tak gitsin. Dertsiz.

Kararı buna göre verin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı