Gözlükten lense geçilir mi?

Arkadaşlar merhaba. 3 senedir gözlük kullanıyorum, artık kullanmak istemiyorum. Geçen gün üst tarafı hafif kırılmıştı zaten. Lense geçebilir miyim? Kullanımı zor diyorlar fakat temizlemek falan benim için basit şeyler. Ayrıca kaç ayda bir değiştirmem gerekiyor yazarsanız sevinirim. Son olarak da sorayım, sizce gözlük mü lens mi?

Biraz uzun anlatacağım. Tam 11 yıl önce gözümün bozuk olduğunu öğrendim. Klasik olarak gözlük takmaya başladım. Yaklaşık 5 sene gözlük taktım ardından lense geçmek istedim. Lise 3'teydim, tamamen özgüven yükseltmek için yaptığım bir hareketti. Göz numaram 4'tü gözlükler kavanoz gibiydi neredeyse. Lensi de 5 sene kullandıktan sonra naçizane fikirlerimi paylaşayım.

Lensi her akşam çıkarman solüsyona batırman sabah kalkıp takman gerekli, gözlükte böyle bir derdin yok.

Lens ile uyuya kalırsan ciddi riskleri var, gözlükle uyuyakalırsan en fazla 2 dakika canın acır.

Genelde 3 ayda bir yeni kutu alman lazım. Bir kutuda 3 çift bulunuyor her çift 1 ay kullanılacak şekilde. Artık sadece reçete ile veriyorlar. 3 ayda bir doktora gidip lens yazdırman gerekiyor, gözlük tek seferde alınıp kullanılıyor.

Gün içerisinde lens batma yaptığında geçmiş olsun tüm gün işkenceye dönüşüyor. Yanında solüsyonla ve damlayla gezmek zorundasın, lens solüsyondayken yine gözlük takacaksın.

Gözlükteki mavi ışık filtresi lenste yok. Bilgisayar ve telefondaki yorucu ışıkları geçtim, gün içerisinde de gözümüz mavi ışığa maruz kalıyor ve yoruluyor. Gözlükte mavi ışık filtreniz varsa gün sonunda gözünüz daha az yorulmuş oluyor.

Yani anlayacağın üzere ben mavi ışık filtreli kaliteli bir gözlük alıp lensten vazgeçtim. Yazları çok sıcaklarda gözlük bayabiliyor, o günlerde lens takıyorum sadece. Onun dışında lens takmıyorum artık.

Her ikisinin de artı ve eksilerini öğrendiğim iyi oldu.Fotografi koyacağım da acaba bu gözlük yapılabilir mi?
Gözlük yanımda olmadığından internetten gösterdim.İşaretledigim yer kırıldı.
Eki Görüntüle 1972452

Gözlük camında bir sorun yoksa yeni çerçeveye takarlar o şekilde kullanabilirsin.

hocam camın modeli kare olduğundan ben kare cama uyacak bir çerçeve istemiyorum ya bu çerçeveyle devam ya da yeni cam+çerçeve gibi düşünüyorum.

O zaman yeni cam + çerçeve iyi olacaktır. Camı yaptırırken mavi ışık filtresi yaptırmayı unutmayın. Giriş seviyesi bi mavi ışık filtresi de yetecektir fakat yaptırmışken daha üst seviye filtre yapmanızı öneririm.

O zaman yeni cam + çerçeve iyi olacaktır. Camı yaptırırken mavi ışık filtresi yaptırmayı unutmayın. Giriş seviyesi bi mavi ışık filtresi de yetecektir fakat yaptırmışken daha üst seviye filtre yapmanızı öneririm.
hocam aldığım yer Yaşın yetmiyor lens için falan dedi ben de çerçeve değiştirdim.18 yaş altı kullanamıyor mu lens?

Yeni konular

Geri
Yukarı