Gözlükten lense geçilir mi?

Süleyman Pro

Decipat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Serbest meslek erbabi
Arkadaşlar merhaba. 3 senedir gözlük kullanıyorum, artık kullanmak istemiyorum. Geçen gün üst tarafı hafif kırılmıştı zaten. Lense geçebilir miyim? Kullanımı zor diyorlar fakat temizlemek falan benim için basit şeyler. Ayrıca kaç ayda bir değiştirmem gerekiyor yazarsanız sevinirim. Son olarak da sorayım, sizce gözlük mü lens mi?

Bence gözlük daha iyi lens kullanmak hem uğraştırıcı hem de kullanırken hijyen açısından da çok titiz olmak lazım gözde ciddi problemlere yol açabilir.

Arkadaşlar merhaba. 3 senedir gözlük kullanıyorum, artık kullanmak istemiyorum. Geçen gün üst tarafı hafif kırılmıştı zaten. Lense geçebilir miyim? Kullanımı zor diyorlar fakat temizlemek falan benim için basit şeyler. Ayrıca kaç ayda bir değiştirmem gerekiyor yazarsanız sevinirim. Son olarak da sorayım, sizce gözlük mü lens mi?
Lens tercihimdir. Gözlüğü atınca bir rahatlama geliyor. Özgüvenin de artar kanımca. İki tarafında artısı eksileri var. Gözlük kullanırsan bildiğin üzere 1 kere para veriyorsun lens öyle değil. Gözlük lense göre daha sağlıklı. Lens ise anlatılmaz yaşanır :) uzun süredir kullanıyorsan ulan ben niye yıllardır gözlük kullandım diyorsun.

Günlük lensler var en pahalısı budur 1 gün kullan çıkar at. 1 Aylık lens var. Gün sonu kullandıktan sonra solüsyona yatıracaksın çıkartıp :). 6 Aylık da var o da aynı şekilde. Ekonomik ama biraz daha sağlıksız istiyorsan 6 aylık. Sağlıklı ama tuzlu ise günlük tak çıkar lensler.

İlk takarken çok zorlanıyorsun ama bir süre sonra taktiğini kavradıktan sonra alışıp kolayca takip çıkartabiliyorsun herkes farklı takabiliyor her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır hesabı.

Her ikisinin de artı ve eksilerini öğrendiğim iyi oldu.Fotografi koyacağım da acaba bu gözlük yapılabilir mi?
Gözlük yanımda olmadığından internetten gösterdim.İşaretledigim yer kırıldı.
IMG_20231009_224325.jpg

Geri
Yukarı