Gözüm bozuluyor mu?

astronautinocean

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba. Evde olduğum için derse gir oyun oyna falan derken ekranla bayağı haşır neşir oluyorum. Gözüm kanlanıyor ve sanki arada gözümün önünden toz geçiyormuş gibi hissediyorum. Arada derken 10 saniyede bir falan. Sizce gözüm bozuluyor mu?

Bunu bize değil göz doktoruna sormalısın. Forumda takılan göz doktoru olduğunu da sanmam. Bilmiyorum bence kalıcı bir sorun değildir. Çok uzun süre vakit geçirme arada dinlen. Bazen bana da oluyor ama kalıcı bir sorun yaşamadım henüz.

Hocam 1 saatte bir 5 dakika mola verip gözünüzü dinlendirin. Bilgisayar karşısında olduğumuz zaman gözlerimizi daha az kırptığımız için gözümüz kanlanabiliyor. Bilgisayar başındayken gözlerinizi daha çok kırpmaya özen gösterin ve göz doktora gidin. Gözlerim kanlandığı için doktora gittiğim zaman bana göz damlası ve 1 saatte bir 5 dakika dinlenmemi söylemişti.

Öncelikle merhaba. Evde olduğum için derse gir oyun oyna falan derken ekranla bayağı haşır neşir oluyorum. Gözüm kanlanıyor ve sanki arada gözümün önünden toz geçiyormuş gibi hissediyorum. Arada derken 10 saniyede bir falan. Sizce gözüm bozuluyor mu?

Doktora görünmeni tavsiye ederim. Evham yapma. Kendine zarar verirsin. Online eğitimin üstüne oyun oynamak gözlerini çok yorar 1 saati aşma derim.

Göz numarasının artması bilgisayar telefon kullanıma bağlı değildir. Ama bu olay telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlar zararsızdır anlamına gelmiyor. Uzun kullanımda sıkıntı çıkarır belirli aralıklar ile ara veriniz. Daha rahatlayacaksınız muhtemelen. Mavi ışık'tı galiba o ışıktan koruyan gözlükler var. Şahsen gözümdeki gözlük de o şekilde. Gece olduğu zaman telefonun veya bilgisayarın gece ekranı gibi modları varsa açmayı unutmayın.

Göz numarasının artması bilgisayar telefon kullanıma bağlı değildir. Ama bu olay telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlar zararsızdır anlamına gelmiyor. Uzun kullanımda sıkıntı çıkarır belirli aralıklar ile ara veriniz. Daha rahatlayacaksınız muhtemelen. Mavi ışık'tı galiba o ışıktan koruyan gözlükler var. Şahsen gözümdeki gözlük de o şekilde. Gece olduğu zaman telefonun veya bilgisayarın gece ekranı gibi modları varsa açmayı unutmayın.

Merhaba, o gözlüğü nereden ve ne kadara bulabilirim acaba?

Merhaba, o gözlüğü nereden ve ne kadara bulabilirim acaba?

Bir örneği bu. Normal mağazalara gittiğiniz zaman klasik numaralı cam almak yerine daha fazla para ödeyip numaralı olarak korumalı olarak da alabilirsiniz. Bu şekilde hem korumalı hem numaralı oluyor ama eğer gözün numaralı değil ise attığım linkteki benzer gözlükler işini görecektir. Sahte ucuz gözlüklere değilde marka gözlüklere yönelmeniz doğru olur. Kaş yapacağım derken göz çıkartmayalım. Mağazalara gidip bilgisayar, telefon için mavi ışık korumalı gözlük istiyorum dersen göstereceklerdir. Zaten her Atasun mağazasında bilgili bir kişi oluyor. Bence en uygun mağazalardan biri Atasun o yüzden orayı önerdim. (Mesajımı beğenirsen sevinirim.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı