GOG.com nasıldır?

sanestuzcu

Picopat
Yer
Adıyaman/Şambayat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eskiden korsan oyunlara bayağı sarmıştım. Bilgisayarda 80 tane oyun vardı ve hepsi korsan oyundu. Şimdi çok elzem olmayan durumlarda dahi korsana karşıyım ve kullanmıyorum. Karşıma GOG.com sitesinin reklamı çıktı ve girdim yanlışlıkla. Siteye girdim ama oyunlar paralıydı. Sonra düşündüm ¨acaba bu firma korsan oyunları parayla mı satıyor? ¨. Mantıksız geldi ama olabilir, belki ona göre bir server kurup Online oynayabiliyorlardır. Uzun lafın kısası, GOG firması nedir, güvenilir mi, iyi mi, yüklemeli miyim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Good Old Games.
Eski oyunları güncel sistemlerde çalışacak şekilde yamalayıp cüzi bir ücret karşılığından DRM-Free olarak satan bir online oyun satış platformudur. (Sadece eski oyunlar değil güncel oyunları da satar. Ancak çıkış amacı eski oyunlardır.)

Yanlış bilmiyorsam Witcher serisini yapan firmaya aittir. Bana göre GOG, Steam'den sonra en iyi oyun platformu. Steam'de olan özelliklerin bir çoğu GOG'da var. GOG sayesinde Steam, Origin, Uplay ve birçok oyun mağazalarında olan oyunlarınızı tek çatı altında toplaya bilirsiniz. Güvenlik konusunda endişe etmenize gerek yok. Paranızı yatırıp sorunsuzca alış veriş yapa bilirsiniz.

Steam ve Epic Games gibi oyunları kiralamak yerine direkt olarak dijital kopyasını veren tek 3. parti satış platformudur. Bu ne demek diyecek olursanız Steam ve Epic Games üzerinden aldığınız oyunlar kiralama adı altında satılıyor, yani bu platformlar ileride sunucularını kaparlarsa sizin oyunlarda bir nevi puf oluyor. Ancak GOG size oyunları dijital kopya olarak sattığı için isterseniz cehennemin dibinde bile aldığınız ürünlere erişim sağlayabiliyorsunuz. Tabi bunun karşılığında fazladan 70-80 TL ödemiş oluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı