Çözüldü GOG Galaxy'de Steam "Offline" Gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, GOG Galaxy hesabımla Steam hesabımı son 1-2 aydır bağlayamıyorum. Ekte paylaştığım görüntüdeki gibi "Offline" hatası veriyor. Yardımcı olabilecek var mı?

1680899011237.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bugün benim de yeni oyunların GOG'a eklenmediği dikkatimi çekince fark ettim. Yabancı kaynakları biraz tarayınca şöyle bir geçici çözüme ulaştım:

Bunları yapmadan önce gog ayarlarından steamin bağlantısını tamamen kesip, sonra bu işlemleri uygulayın ve gog galaxy'i yeniden başlatıp sonrasında tekrar giriş yapın.

Geçici çözüm dememin sebebi, ilk girişte steami sync ediyor fakat GOG'u kapatınca bağlantı gidiyor. Tekrar bağlamak için yine steami disconnect edip tekrar login olmak gerekiyor.
Ya ara sıra bu şekilde steami sync edip devam edeceğim (sorun fixlenmezse) ya da Playnite gibi alternatifleri değerlendireceğim.
Disconnect dedikten sonra tekrar bağlamayı denediniz mi? Bu sorun eklentinin kendisinden dolayı meydana gelebiliyor fakat henüz çözebilmiş değiller gördüğüm kadarıyla.
Evet tekrar tekrar bağlamayı denedim fakat çözülmedi maalesef. 1-2 ay öncesine kadar böyle bir sorun yoktu son zamanlar böyle olmaya başladı.

Bugün benim de yeni oyunların GOG'a eklenmediği dikkatimi çekince fark ettim. Yabancı kaynakları biraz tarayınca şöyle bir geçici çözüme ulaştım:

Bunları yapmadan önce gog ayarlarından steamin bağlantısını tamamen kesip, sonra bu işlemleri uygulayın ve gog galaxy'i yeniden başlatıp sonrasında tekrar giriş yapın.

Geçici çözüm dememin sebebi, ilk girişte steami sync ediyor fakat GOG'u kapatınca bağlantı gidiyor. Tekrar bağlamak için yine steami disconnect edip tekrar login olmak gerekiyor.
Ya ara sıra bu şekilde steami sync edip devam edeceğim (sorun fixlenmezse) ya da Playnite gibi alternatifleri değerlendireceğim.

Son düzenleme:
Çözüm

Playnite'a geçiş yaptım. Dünya varmış. GOG gerçekten işkence hâline dönüşmüştü. Playnite diye bir programın varlığından haberdar değildim, sizin sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkürler..

Playnite'a geçiş yaptım. Dünya varmış. GOG gerçekten işkence hâline dönüşmüştü. Playnite diye bir programın varlığından haberdar değildim, sizin sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkürler..
Rica ederim.

Playnite ile ilgilenen arkadaşlara DuplicateFinder eklentisini kesinlikle tavsiye ederim. Örnek olması açısından bir ekran görüntüsü bırakıyorum, GOG'da olduğu gibi birden fazla kütüphanede bulunan oyunları birleştiriyor ve sağ üstte hangi kütüphanelerde olduklarını görebiliyorum (Mythic temasını kullanıyorum).

Bu eklentiden haberim yoktu ve bu yüzden Playnite'a pek ısınamamıştım öncesinde.

Dipnot: Eklenti ayarlarından "update automatically" seçeneğini aktif edin.

Dosya Ekleri

• UvqIw9Vnxl.png
    UvqIw9Vnxl.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 567
Rica ederim.

Playnite ile ilgilenen arkadaşlara duplicatefinder eklentisini kesinlikle tavsiye ederim. Örnek olması açısından bir ekran görüntüsü bırakıyorum, GOG'da olduğu gibi birden fazla kütüphanede bulunan oyunları birleştiriyor ve sağ üstte hangi kütüphanelerde olduklarını görebiliyorum (mythic temasını kullanıyorum).

Bu eklentiden haberim yoktu ve bu yüzden Playnite'a pek ısınamamıştım öncesinde.

Dipnot: Eklenti ayarlarından "Update automatically" seçeneğini aktif edin.

Hocam bahsettiğiniz eklentiyi nereden kurabiliriz? Ben bulamadım da.

Merhaba, GOG Galaxy hesabımla Steam hesabımı son 1-2 aydır bağlayamıyorum. Ekte paylaştığım görüntüdeki gibi "Offline" hatası veriyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Eki Görüntüle 1731322
Ben de geçenlerde sorunu fark ettim. Biraz araştırdığımda bu çözümü buldum Github_Gog_Steam. Güvenemediğimden denemek istemedim.

Rica ederim.

Playnite ile ilgilenen arkadaşlara DuplicateFinder eklentisini kesinlikle tavsiye ederim. Örnek olması açısından bir ekran görüntüsü bırakıyorum, GOG'da olduğu gibi birden fazla kütüphanede bulunan oyunları birleştiriyor ve sağ üstte hangi kütüphanelerde olduklarını görebiliyorum (Mythic temasını kullanıyorum).

Dipnot: Eklenti ayarlarından "update automatically" seçeneğini aktif edin.
Uygulama için teşekkür ederim. Bugün bu konuyu görünce Playnite'ı yükledim. Ama pek uygulamaya ısınamadım. Hem Steam'deki yüklü oyunları göstermedi hem de bir iki oyunu yanlış oyunla eşleştirdi isim ve resim olarak.

"DuplicateFinder" isminde bir eklenti bulamadım. "DuplicateHider" diye bir eklenti buldum. Bahsettiğiniz eklenti bu olabilir mi?

Çözümü denedim. Şu an çalışıyor, uygulamayı kapatıp açtığımda da bir sıkıntı yaşamadım. Yalnız güvenlik noktasında bir sıkıntısı var mıdır bilemiyorum.

Son düzenleme:
Ben de geçenlerde sorunu fark ettim. Biraz araştırdığımda bu çözümü buldum Github_Gog_Steam. Güvenemediğimden denemek istemedim.

Uygulama için teşekkür ederim. Bugün bu konuyu görünce Playnite'ı yükledim. Ama pek uygulamaya ısınamadım. Hem Steam'deki yüklü oyunları göstermedi hem de bir iki oyunu yanlış oyunla eşleştirdi isim ve resim olarak.

"DuplicateFinder" isminde bir eklenti bulamadım. "DuplicateHider" diye bir eklenti buldum. Bahsettiğiniz eklenti bu olabilir mi?

Çözümü denedim. Şu an çalışıyor, uygulamayı kapatıp açtığımda da bir sıkıntı yaşamadım. Yalnız güvenlik noktasında bir sıkıntısı var mıdır bilemiyorum.
DuplicateHider hocam doğru, ezberden yazınca karışıklık olmuş sonradan da fark etmemişim.

Yanlış eşleştirmeyle karşılaşmadım ben, sadece aynı oyunun farklı gözüküp birleşmediği 1-2 oyun oldu, onları da aynı eklentinin özelliğiyle manuel birleştirebiliyoruz. Bazı DLC'lerin falan oyun gibi gözükmesi bazen sıkıntı oluyor ama gizliyorum istemediğim şeyleri. Eklentiler arasında düzenlemeye imkan veren eklentiler de mevcuttu sanırım, onlar kurcalanabilir.

GOG daha basit ama daha kısıtlı, Playnite biraz uğraş gerektirse de topluluk sayesinde her şey mümkün hale geliyor.

Bahsettiğiniz yeni GOG Steam entegrasyonuna gelince, o da halihazırda herkesin kullandığı gibi resmi olmayan bir eklenti. GOG arayüzünden indirilen de topluluk tarafından geliştirilmiş yani.
Eskisine şimdi bi göz attım, bu yeniyi geliştiren arkadaş 3 gün önce fix için pull request atmış fakat onaylanacağı meçhül, 2 yıldır değişiklik yapılmamış o projede. O yüzden sanırım bu arkadaş orijinal repoyu forklayıp yeni bir projede sunmuş. Ben olsam kullanırdım herhalde, bilemiyorum sabah dingin kafayla tekrar bir inceleyeceğim unutmazsam. :) Ki zaten siz de kullanmaya başlamışsınız, sorunun çözüldüğüne sevindim. Siz yine de Steam Guard'ı hesabınızdan eksik etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı