Golf 7 1.2 Tsi Comfortline Nasıl?

Hangi modele göre çok yakıyor? Çok az yakıyor 1.2 tsı.

2015 yılında 2 aile birimiz polo 1.2 tsi diğer aile 1.2 tsi golf aldı. Gazlayınca polo 10-11 golf 11-12 civarında yakıyor. Dizel olan arkadaşımın polosu gazlayınca 7 yakıyor hepsi aynı model.
Hangi modele göre çok yakıyor? Çok az yakıyor 1.2 tsı.

Küçük araba deyip pedala dokununca 10 üstü bence biraz fazla.

Gazlayınca ne bekliyorsun acaba? Gazlıyorsan yakıtını düşünmeyeceksin. Ayrıca dizel ile benzinliyi bu şekilde karşılaştırmak da mantıksız. Zaten dizel her türlü şartta az yakar. Benzinli basarsan yakar basmazsan yakmaz. 1.2 TSI rakiplerine göre çok daha ekonomik bir motor.

Ayrıca anlık tüketime bakacaksan dizelde kalkış yaparken de bak 15-20 litreleri görürsün. :D

Gazlayınca ne bekliyorsun acaba? Gazlıyorsan yakıtını düşünmeyeceksin. Ayrıca dizel ile benzinliyi bu şekilde karşılaştırmak da mantıksız. Zaten dizel her türlü şartta az yakar. Benzinli basarsan yakar basmazsan yakmaz. 1.2 tsı rakiplerine göre çok daha ekonomik bir motor.

Ayrıca anlık tüketime bakacaksan dizelde kalkış yaparken de bak 15-20 litreleri görürsün. :D

100km ortalamasını yazdım yukarıda zaten. Günlük kullanımda şehir içi 7-8 minimum oluyor Polo'da. Tek benzinli olarak bu iki aracı kullandım dizellerin yanında keyifi daha fazla ama dediğim gibi bu litreleri haketmiyor benim fikrimce.

2015 yılında Golf 7 için konuşulan rakam 56K. Gel gelelim günümüzde ise 1.2 TSI, ağır hasarlı, 8 yaşında ki araç için istenilen taban fiyat 140 bandında. 6 sene de gelinen noktaya bak.

Geri
Yukarı