Google, ABD için bilgi topladığını itiraf etti

Huawei ile google arasındaki tartışmada Google, Abd başkanına "Eğer bizim ürünleri kullanmazlarsa yeni sistem geliştirirler ve onları takip edemeyiz" gibisinden uyarıda bulunmuş.
Bunların hepsi çakal. Ama maalesef adamlara mecbur kalıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala milli mail sistemimiz yok. Hala milli haberleşme uygulamamız yok. Hala milli bulut sistemimiz yok. Varsa da ben mi bilmiyorum? Yani devlet 5.000-10.000 yazılımcı toplayıp piyasada güvenlik sorunu teşkil edebilecek uygulama, sistemleri tespit edip milli olarak çalışmalar başlatması gerek. Ama ne yazık ki hukümetimizin beton anlayışı oldukça bu dediklerim olmayacak.
Çıksa bile bizim millet en ufak hatalarında linç ederler.
Hiç mi Google hata yapmadı diye eleştirenleri eleştirmeye çalışırız ama malum kitle linç etmeye alışık devlet en ufak bir şey yapınca.
Çıkarsa tabi destekler ve kullanıp hataların düzeltilmesi için geri bildirim yaparız.

Çıksa bile bizim millet en ufak hatalarında linç ederler.
Hiç mi Google hata yapmadı diye eleştirenleri eleştirmeye çalışırız ama malum kitle linç etmeye alışık devlet en ufak bir şey yapınca.
Çıkarsa tabi destekler ve kullanıp hataların düzeltilmesi için geri bildirim yaparız.
Bu söyleminizden aklıma Zula oyunu geldi. İnsanlar sanki CS-GO kendi ülkesinin ürünüymüş gibi Zula CS çakması diye başlıklar attı. Tamam onun kategorisinde benzeyen bir oyun. Zoruma giden millet olarak başkasının malını benimseyip eleştiriyoruz. Şahsi fikrim örnek olarak eğer milli bir mail sistemi yapılırsa Çin gibi diğer mail sistemlerini erişimi kapatırım. Milli ürünü kullanmaya zorlarım. Gerekli merciler hariç. Bu durum tüm durumlar için geçerli. Bilmiyorum sen katlıyor musun?

Bu söyleminizden aklıma Zula oyunu geldi. İnsanlar sanki CS-GO kendi ülkesinin ürünüymüş gibi Zula CS çakması diye başlıklar attı. Tamam onun kategorisinde benzeyen bir oyun. Zoruma giden millet olarak başkasının malını benimseyip eleştiriyoruz. Şahsi fikrim örnek olarak eğer milli bir mail sistemi yapılırsa Çin gibi diğer mail sistemlerini erişimi kapatırım. Milli ürünü kullanmaya zorlarım. Gerekli merciler hariç. Bu durum tüm durumlar için geçerli. Bilmiyorum sen katlıyor musun?
Zula konusunda haklısın.
Erişimleri kapamak değilde yerli kullanımını arttırmaya yönelik şeyler yapardım mesela büyük firmalarla konuşup yerli maili kullanmalarını falan önerirdim.

Hala milli mail sistemimiz yok. Hala milli haberleşme uygulamamız yok. Hala milli bulut sistemimiz yok. Varsa da ben mi bilmiyorum? Yani devlet 5.000-10.000 yazılımcı toplayıp piyasada güvenlik sorunu teşkil edebilecek uygulama, sistemleri tespit edip milli olarak çalışmalar başlatması gerek. Ama ne yazık ki hukümetimizin beton anlayışı oldukça bu dediklerim olmayacak.
Oldu panpa :) Şimdi yeni bir yazılım yazdık geldi mi :/

Huawei sanki bilgileri Çin Hükumetine vermeyecek :)

Benim bilgilerim ya Trampet Reis'de olacak, yada Çin'li tatlış başkanda olacak :/ Bundan kaçış yok arkadaşlar.

İstediğin kadar çabala.

Biz bütün bilgileri şöyle bi' şifresiz ftp ağıyla erişime açalım. Onlar da rahatlasın biz de.

Benim verilerim ha Amerikalıya gitmiş ha Çinliye, pek de umursadığım yoktur. Devlet sırlarını kimsenin gmail kullanarak paylaştığını da sanmıyorum.

privacytools.io Kişisel bilgilerinin gizliliğine çok önem veren varsa bu siteyi okumalarını öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı