Google alternatifi arama motoru önerisi

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Google'ın yaptığı reklamlar yüzünden sonuca ulaşana kadar zaman kaybı ve sahte sitelere karşı bir şey yapmaması olsun yordu. Sizden gerçekten alakalı ve iyi sonuçlar veren bir arama motoru önerisi istiyorum. Sizin kullandığınız ve kesinlikle kullan bunu dediğiniz arama motoru nedir?

Screenshot_2023-04-14-20-05-39-605_com.brave.browser.jpg

Alışana kadar her arama motoru farklı gelecektir. Bana göre Google hariç arama motorları çok isabetli değil. Ama öneri verecek olursak DuckDuckGo gizlilik önemsiyorsanız kullanılabilir, Yandex ve Bing deneyebilirsiniz. Hangisini severseniz onu kullanın.

Bing kullanıyorum. Bazen kırılmış bir program arıyorsamda Yandex. Fakat halen Google'dan kopamadım fakat son zamanlarda aşırı kötüleştiğine katılıyorum. Aradığım şeyleri bulamıyor eskiye göre çok kötüleşti. Türkçe bir şey arattığımda karşıma çıkan haber sitelerindende gına geldi iyice her aramanın sonuna Reddit ve forum yazmaktan rahatsızım.

Bing kullanabilirsin belli bir zaman kullanıyordum ve o zamanlar için memnundum.
Şu an nasıl hocam?

Bing kullanıyorum. Bazen kırılmış bir program arıyorsamda Yandex. Fakat halen Google'dan kopamadım fakat son zamanlarda aşırı kötüleştiğine katılıyorum. Aradığım şeyleri bulamıyor eskiye göre çok kötüleşti. Türkçe bir şey arattığımda karşıma çıkan haber sitelerindende gına geldi iyice her aramanın sonuna Reddit ve forum yazmaktan rahatsızım.
Hele bir de halt varmış gibi AMP önermiyor mu kafayı yiyorum. Hepsine her gün küfürler ediyorum.

Yahoo ve DuckDuckGo iyidir.
DuckDuckGo'yu duymuştum. Özellikle gizliliğe önem verenler için idealmiş.

Alışana kadar her arama motoru farklı gelecektir. Bana göre Google hariç arama motorları çok isabetli değil. Ama öneri verecek olursak DuckDuckGo gizlilik önemsiyorsanız kullanılabilir, Yandex ve Bing deneyebilirsiniz. Hangisini severseniz onu kullanın.
Yani hocam isabetli sonuçlar verebilirse iyi olur. Aradığıma hızlıca erişmek daha öncelikli benim için.

Bu arada Google çok feci alışkanlık yapmış halde. Kopmamız şart. Memnun etmiyor son zamanlarda.

Şu an nasıl hocam?

Hele bir de halt varmış gibi AMP önermiyor mu kafayı yiyorum. Hepsine her gün küfürler ediyorum.

DuckDuckGo'yu duymuştum. Özellikle gizliliğe önem verenler için idealmiş.

Yani hocam isabetli sonuçlar verebilirse iyi olur. Aradığıma hızlıca erişmek daha öncelikli benim için.

Şu anda Google niyetine gayet rahat kullanılır kullandığım zamanlar dediğimde 2021 falan moturu bir bırakma nedenimde yoktu herhangi gibi kötü bir yanı pek yok.

Geri
Yukarı