Google aramalarımda saçma sapan siteler çıkıyor

totenritual

Kilopat
Makaleler
3
Son birkaç aydır Google üzerinde yaptığım bazı aramalarda daha ilk sayfadan karşıma saçma sapan uzantılı siteler çıkıyor. Hele gelişmiş arama yaptığımda bu tarz sitelere daha fazla rastlıyorum. Aynı aramayı Yandex, DuckDuckGo ve Bing üzerinde yaptığımda bu sitelere rastlamıyorum. Artık bu tarz siteleri görmekten sıkıldım. Sizde de böyle saçma sapan siteler çıkıyor mu?

Tarayıcıdan kaynaklı bir problem olduğunu sanmıyorum. Mozilla ve Safari'de de aynı sonuçları alıyorum. Sorun Google arama moturunda olabilir mi?
Bilgisayarda zararlı bir yazılım olduğunu da sanmıyorum. Bitdefender kurulu, bir şey olsa çoktan tespit ederdi.

Ekran Resmi 2022-08-23 21.21.06.png

Daha ilk sayfada 4. ve 7. sırada böyle siteleri görmek çok saçma.

Son birkaç aydır Google üzerinde yaptığım bazı aramalarda daha ilk sayfadan karşıma saçma sapan uzantılı siteler çıkıyor. Hele gelişmiş arama yaptığımda bu tarz sitelere daha fazla rastlıyorum. Aynı aramayı Yandex, DuckDuckGo ve Bing üzerinde yaptığımda bu sitelere rastlamıyorum. Artık bu tarz siteleri görmekten sıkıldım. Sizde de böyle saçma sapan siteler çıkıyor mu?

Tarayıcıdan kaynaklı bir problem olduğunu sanmıyorum. Mozilla ve Safari'de de aynı sonuçları alıyorum. Sorun Google arama moturunda olabilir mi?
Bilgisayarda zararlı bir yazılım olduğunu da sanmıyorum. BitDefender kurulu, bir şey olsa çoktan tespit ederdi.

Eki Görüntüle 1493587
Daha ilk sayfada 4. ve 7. sırada böyle siteleri görmek çok saçma.

Bu sorunu bir videoda izlemiştim. Tarayıcı virüsü muydu neydi tam hatırlayamiyorum şimdi.

Başka bir şey yazsana anlamadım şimdi karpuz yazsan ne çıkacak.
O tarz basit aramalarda olmuyor. Genelde en az 2 kelimelik aramalarda oluyor.
Bir de sonuçları net olan aramalarda da çıkmıyor. Mesela "gmail giriş" tarzı aramalarda saçma sapan siteler çıkmıyor. Ama arkadaşın yaptığı gibi "karpuz şarkısı" gibi bir arama yapınca saçma siteler çıkmaya başlıyor.
Bu sorunu bir videoda izlemiştim. Tarayıcı virüsü muydu neydi tam hatırlayamiyorum şimdi.
Bitdefender ile tarama yapıncaya kadar ben de öyle sanıyordum.

Geri
Yukarı