Google Asistan Ses Tanıma nasıl açılır?

DoğukanEğret

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Kullandığım Mi Mix 3 telefonumda daha önceden Google asistan uygulamasında ok Google dediğim zaman direkt açılıyordu. Ne oldu bilmiyorum ama ses tanıma kapandı ve bir daha açamadım. Cihazım Türkçe, ilk kullandığım zaman da Türkçe'ydi. Verileri sıfırlamayı deneyecektim ama uygulamalarda ya da sistem uygulamalarında gözükmüyor. Bu özellik aslında Türkiye için açılmamış
Ama ben de vardı. Şu an babamın aldığı yeni Samsung S10'e cihazında da var. Ok Google dediğiniz zaman kapalı da olsa direkt açılıyor. Bir türlü çözemedim. Aslında ayarlardan sıfırlamak sorunun çözümü ama ben de yüklü bile gözükmüyor. Google play'e girdiğim zaman
Google asistan telefonumda yüklü değilmiş gibi yükle diyor.

Benim de merak ettiğim bir konu. Bir ara beta sürümünü kullanırken açılmıştı bende. Ekran kapalı da olsa OK Google veya Hey Google dediğimde ekran açılıp cevap veriyordu. Şu anda yok. Telefon Mi6. Ama sanırım o aktif olduğunda telefonda Pixel Experience ROM'u vardı. Belki telefonu Pixel sanıp açılmış olabilir mi acaba? İlginç bir durum.

Şuan için Google Sesli Asistanın OK Google ile aktivasyonunu sağlamak için tek yöntem var o da Google Arama widgetini ana ekrana eklemeniz gerekiyor. Varsayılan olarak telefonlarda ana ekrana widget ekli şekilde geldiği için başlarda çalışması normal eğer şimdi kaldırdıysanız ondan çalışmıyordur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı