Google authenticator anahtar problemi

mnbb

Kilopat
Daha fazla  
Social Club hesabımın güvenliği için 2 adımlı doğrulamayı aktif etmiştim. Bunun içinde telefonuma Google authenticator indirmem gerekiyordu bir sıkıntı yoktu. Telefonu çok önceden sıfırlamıştım ve authenticatore erişim için gereken hesap adı ve anahtarı yedekleme ihtiyacı duymamıştım. Bugün Social Club hesabıma giriş yapmam gerekti fakat erişimim olmadığı için ve nasıl yeni anahtar alacağımı bir türlü anlayamadığım için (neredeyse hiçbir kaynak yok internette ya da ben bulamadım. İstediğim cevapları bulamadım) son çare foruma geldim. Tekrar erişimi nasıl sağlayabilirim?

Not: Steam üzerinden kolayca giriş yapabiliyorum lakin şirket bilgisayarı olduğundan kurulum yapamıyorum.

Telefonunuzdan sildiyseniz veya telefonunuz sıfırlandıysa çok büyük bir sorun olabilir bu. Uygulama yorumlarında çok fazla mağdur var şahsen Discord hesabımda o doğrulama vardı ancak kardeşim silmişti uygulamayı önceden. Ben yedek kodlardan erişim sağlamıştım. Orada yedek kod gibi bir şey yok mu?

Yedekleme yapmadıysanız bildiğim kadarıyla erişemezsiniz. Eriştiğiniz zaman bir mantığı kalmaz. 2FA sonuçta.

Yedeklemeniz gerekirdi maalesef. Ben telefona temiz kurulum yapacağım zaman bundan dolayı artık QR ile başka cihaza aktarıyorum. Rockstar ile iletişime geçin. Hesabın iki adımlı doğrulama cihazına erişemediğiniz için hesaba giriş yapamadığınızı belirtin. Sizden hesabın kime ait olduğuna dair kanıt isteyecek. Hesabın oluşturulduğu mail adresi isteniyor genelde. Doğrulanınca onlar 2 adımlı doğrulamayı kaldırıyor ve sonrasında hesaba giriş yapabiliyorsunuz.

Geri
Yukarı