Google Chrome kasıyor

m1cope

Kilopat
Video falan açtığımda ya da herhangi bir animasyon sırasında kasıyor. Neden olabilir? Laptop şarjda ve Turbo modda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam başka bir tarayıcı deneyin Chrome çok fazla ram tüketiyor yada ayarlardan donanımsal özellikleri kapatın

1. Bilgisayarınızda Chrome'u açın.
  2. Sağ üstte diğer simgesini. Ayarlar'ı tıklayın.
  3. Sol tarafta, Performans'ı tıklayın.
  4. Bellek Tasarrufu'nu açın veya kapatın.
Alıntı: Chrome performansını kişiselleştirme - Google Chrome Yardım
Hocam yaptım ama değişen bir şey olmadı. Özellikle Youtube videolarında falan görüntü takılıyor, çok yavaş geliyor, ses kayması oluyor. Neden böyle oldu bilmiyorum.
Hele ki hızı 2x falan yaparsam izlenmeyecek hale geliyor.

Hocam yaptım ama değişen bir şey olmadı. Özellikle Youtube videolarında falan görüntü takılıyor, çok yavaş geliyor, ses kayması oluyor. Neden böyle oldu bilmiyorum.
Hele ki hızı 2x falan yaparsam izlenmeyecek hale geliyor.
O zaman başka bir tarayıcı deneyin hocam. Mesela Microsoft Edge tarayıcısında bir sorun oluyor mu ?

Cihaz özelliklerini belirtmemişsiniz, ses kayması genellikle sistemin yetersiz kalması durumunda oluyor, en azından eski Laptop'umda Celeron N2940 işlemci vardı ve 1080p video asla izleyemiyordum.

Eski bir cihazınız varsa YouTube için şu uzantıyı kullanabilirsiniz. Kaynak tüketimini azaltacaktır. Ama sisteminiz eski ise benzer sorunu Twitch, Netflix vb. güncel codec kullanan oynatıcılarda yaşarsınız. Tüketimleri azaltmak için sisteme Linux kurulabilir.

Eski bir cihazınız varsa YouTube için şu uzantıyı kullanabilirsiniz. Kaynak tüketimini azaltacaktır. Ama sisteminiz eski ise benzer sorunu Twitch, Netflix vb. güncel codec kullanan oynatıcılarda yaşarsınız. Tüketimleri azaltmak için sisteme Linux kurulabilir.
Cihaz özelliklerini belirtmemişsiniz, ses kayması genellikle sistemin yetersiz kalması durumunda oluyor, en azından eski Laptop'umda Celeron N2940 işlemci vardı ve 1080p video asla izleyemiyordum.
Bu ürün ama Windows 10 kullanıyorum

O zaman başka bir tarayıcı deneyin hocam. Mesela Microsoft Edge tarayıcısında bir sorun oluyor mu ?
Evet aynı şey oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı