Google Chrome NETWORK_FAİLED Hatası

Stratos

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Google Chroma'da Web Mağazasında uzantı, uygulama vb. indirirken network_failed hatası ile karşılaşıyorum. Chrome'u IObit Uninstaller ile sildim, tekrar yükledim ancak bu sorun hala çözülmedi. İnternet'ten araştırdım fakat tekrar silip kurma kesin çözümden başka hiçbir şey yok. Silmeden önce adblock uzantım vardı fakat IObit Installer ile silince oda gitti şimdide adblock ekleyemiyorum. Bu arada Chrome'da oturum açık yardım ederseniz sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome NETWORK_FAILED hatasının birden fazla sebebi olabilir:
  • AdBlock benzeri reklam engelleme yazılımı eklentisi kullanıyorsanız bu hatayı alabilirsiniz. Bu eklentiyi devreden çıkartmak çözüm olabilir.
  • Antivirüs programları bazen bu hataya sebep olabiliyor, antivirüs yazılımını devreden çıkartmalı ve öyle denemelisiniz.
  • Aynı kullanıcı bilgileri ile başka cihazlardan oturum açtıysanız bazen bu durum sorun çıkartabiliyor.
  • Zararlı eklentiler NETWORK_FAILED hatasına sebep olabilir.
Yukarıdaki ihtimalleri gözden geçirdiniz fakay yine de bu hatayı alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapın.
Google Chrome eklenti / uzantı yüklerken alınan An error has occurred / NETWORK_FAILED hatasının çözümü için Chrome'u yeniden yüklemek gerekiyor.
Chrome Web Magazasından uygulama yüklerken alınan NETWORK_FAILED hatasının çözümü için şunları yapın:
  1. Google Chrome'u kaldırın.
  2. Daha sonra Google Chrome profil klasörünü silin. Bu işlemden sonra tüm uzantılarınız silinecektir
  3. Chrome profil ve veri klasörünü bulmak için bilgisayarda şu yolu izleyin
    C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome

Veya Türkçe ise;

C:\Kullanıcılar\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome
  4. Eğer AppData klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir.
  5. Chrome klasörünü silin.
  6. Daha sonra Chrome kurulum klasörünü el ile silin. Aşağıdaki yoldaki Chrome klasörünü silin.
    C:\Program Files(x86)\Google
    Veya
    C:\Program Files\Google
  7. En sonunda buradan Google Chrome 'u indirin ve kurun.
Yeni kurulumdan sonra Chrome Web Magazasından uygulama yüklerken alınan NETWORK_FAILED hatası çözülmüş olmalıdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı