Çözüldü Google Chrome Portalsepeti.com Virüsünü Kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Abi kusura bakma buraya girmek aklıma gelmedi. Bilgisayar açılırken güncelleştirmeler uygulanamıyor dedi ve güvenli modda açılmadı. Daha sonra kendini resetledi ve normal açıldı. Google chrome'a girdiğimde Anasayfam Google olmustu. Sonra appdata'da silinmeyen klasör'e girdim ve sildim. Virüs simdilik yok. Çok uğraştın ve sayende virüsü temizledik teşekkür ederim ilgin için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Aynı sorun bende de mevcut. İnternette yazılan birçok yolu denedim. İlerleme kaydettim. Şu an chrome ayarlar bölümünde sekmeler açıldı en azından, ancak seçtiğim seçenekler çalışmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alp, bende tam onu yapacaktım sadece o kalmıştı çünkü :) Çözülmeyen sorunu çözeriz inş :) Hayırlı olsun bakalım güle güle kullan IS kullan.

Merhaba,
aynı sorun bende de mevcut. İnternette yazılan birçok yolu denedim. İlerleme kaydettim. Şu an chrome ayarlar bölümünde sekmeler açıldı en azından ancak seçtiğim seçenekler çalışmıyor.
yardımcı olursanız sevinirim.
Düzeltirken chrome dosyalarına hasar vermişsin :D Sil tekrar kur düzelmesi lazım düzelmezse google ile ilgili ne varsa kaldır klaösrlerden.

Merhabalar,
Google tamamen kaldırıp her yerden silip yeniden kurdum. ancak yine de yapamadım.
Söylediğiniz tarayıcılar ile değil ama avst ile tarama yapmıştım.
Bir çok zararlı dosyayı sildikten sonra şu an ayarlar kısmında her şey açık açılış sayfası seçebiliyorum ancak yine de portal sepeti çıkıyor karşıma.
Nerede hata yapıyor olabilirim :(
Not: tüm tarayıcılarımda aynı sorun var. yandex chrome expoler mozilla
Saygılar.

Wolki şunu bir uygular mısın ? İki klasör dediğimiz Macwebtoise ve C:\Users\[KullanıcıAdı]\AppData\Roaming\ntsvc.

Bu iki klasör'ü silmeden önce ilk olarak malwarebyte taraması yapılıp temizlenmesi. Sonra msconfig temiz önyükleme yapılması gerekli.

Ondan sonra bu klasörler silinip chrome sık kullanılanlarınızı yedekleyip kullanıcıyı sil yapıp, regeditte Portalsepeti olarak arama yapılıp varsa google ile değiştirilmesi gereklidir.

Tarayıcılarda Hedep bölümünün .exe'den sonra bir web adresi varsa kaldırılması gerektiğini artık herkesin bilmesi lazım. İlk kontrol etmeniz gereken yer burası. Gittikçe burası kilitli hal alacaktır ve almış durumda bir çeşidi daha vardır ve yeni türevlerde çıkmaya devam edecektir.

Bu söyledikerimi rehber mahiyetinde kabul edebilirsiniz. Yanlız dediklerimiz apıp hala çözemeyenler mutlaka olacaktır :) Çünkü kolaya kaçan çok insan olduğunu biliyorum. Eğer işlemleri gerçekten yapıp düzelmeyen varsa İd şifreyi açık olduğumda atabilirler.

Evet bunların hepsini yaptım sadece malwarebyte taraması ve msconfig temiz önyükleme yapılmadı.
Ama farklı bi programla tarama yapmıştım. Bir yerde hata yapıyorum ama bulamadım :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı