Çözüldü Google Chrome Portalsepeti.com Virüsünü Kaldırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Son kez bir şey sormak istiyorum.
daha önce hiç yedekleme yapmamıştım.
Ancak virüs girmeden 1 gün önce yedekleme yaptım.
Acaba sadece dosyalarımı yedekledim.
yoksa tüm sistemin yedeğinimi aldım bilemiyorum.
bu resimdeki dosyalarımı geri yükle tuşuna bastığımda virüsten 1 gün öncesine mi dönmüş olacağım.
saygılar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    104,2 KB · Görüntüleme: 545
Evet bunların hepsini yaptım sadece malwarebyte taraması ve msconfig temiz önyükleme yapılmadı.
Ama farklı bi programla tarama yapmıştım. Bir yerde hata yapıyorum ama bulamadım :(
Msconfig'i yapmadan işe başlayan boşa işlem yapmış olur :D Çünkü virüs açık konumda kendini tekrar oluşturuyor siz silsenizde yeniden oluşuyor :)
Sırası ile yaparsanız sorun çözülür yoksa gelip yaparım :)

Murat bey, aynı sorun bendede var. Önceki yorumları okudum ancak hiç bir şey anlamadım, lütfen yardım eder misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstad, açıkcası Msconfig'i daha önce hiç yapmadım. Forum da şöyle bir araştırdım ama tam bulamadım.
Msconfig'i açtıktan sonra neler yapmam gerekiyor? Kısaca bahsedersen çok sevinirim.
Bir de resimdeki dosyayı sistemde açık olduğu için silemiyorum. Sanırım hatam buradan kaynaklanıyor.
Bu dosyayı nasıl kapatıp silebilirim?
Saygılar.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    33 KB · Görüntüleme: 456
Güvenli modda başlatıp silebilirsin. Msconfig ayarlarında şöyle:
Genel kısmında:
Seçmeli başlangıç- başlangıç öğelerini kaldır tiki kaldır,
Hizmetler:
Tüm microsoft hizmetlerini gizle tikini işaretle ve tümünü devre dışı bırak'a tıkla. Teamwiever yüklü ise tikini işaretle bağlanmak gerekebilir :)
Başlatma:
Burada bulunan ne varsa devre dışı bırak.

Merhabalar, kayıt dosyalarını sildiysen eğer düzelmediyse sistem geri yükle. Olaydan önceki güne yüklemeye çalış. Eğer sistem geri yükleyemiyorsa, çünkü bendede o sorun oldu. Olaydan önceki tarihe alamadım. Tek çare format oldu. En iyisi o hiç uğraşma format at :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı