Google Chrome Sertifika Hatası

Öncelikle iyi günler, görev aynı sorunu ben de yaşıyorum. Google.com girmiyor Facebook, Spotify, Netflix, YouTube giriyor ama arama yapamıyorum. Her türlü şeyi denedim olmadı, kendim görev yöneticisinden bir şeyler denedim. Görev yöneticisinden KMSpico kullanıyorsanız onunla ilgili işlemleri kapatın, Chrome işlemlerini kapatın, HTML işlemi varsa kapatın, wmı provider host işlemi kapatın. Ben bunların hepsini kapandıktan sonra sorunu hallettim ama kapattığım işlemlerin hangisinden kaynaklı olduğunu bilmiyorum, tek tek deneyerek bakmak gerek.
Hocam merhaba. Tecnopat'ı takip ederdim, bilgi edinirdim ama bugüne kadar üye olup katılmamıştım hiç. Sırf şu cevabı yazabilmek için üye oldum. TÜM SORUN KMSPICO'ymuş. Tüm sertifikaları sildim, başka pcden sertifika aldım, proxysettingsperuser kayıt girdisini 1 yaptım ama hepsi nafile...
Kmspicoyu kaldırdığım gibi sorunum çözüldü. Çok teşekkür ederim.

Merhabalar arkadaşlar Chrome'da google gmail vs. sitelere giremiyorum. Bağlantınız gizli değil hatası alıyorum. Tarih ve saat kontrolü yaptım bi sıkıntı yok. Sadece windows defender kullanıyorum. Google tabanlı olmayan sitelere giriş sağlayabiliyorum.

Aldığım hata şu şekilde : NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
Bir ekran görüntüsü bırakıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
İnternet Ayarlarını açıp,
1619281206776.png

SSL Durumunu silmeyi deneyin.
1619281244120.png

Eğer bu işlem sorununuzu çözmez ise, URL çubuğuna: opera://net-internals/#hsts (Chrome için "opera" kısmını "chrome" ile değiştirin) yazıp aratın.

Açılan sayfada:
1619281401879.png

En altta bulunan bu kısma ulaşmaya çalıştığınız siteyi yazıp Sil tuşuna basın.

Ayrıca VPN ile erişmeyi denemekte de fayda var. Bu tarz sertifika sorunları genellikle tarayıcıların geliştiricileri tarafından küçük bir güncelleme ile düzeltiliyor. Eğer VPN ile sorunsuz erişebiliyorsanız, sorun geliştiriciler tarafından düzeltilene kadar VPN kullanabilirsiniz.

Bu kısımdan bahsetmiyor musunuz? Bende burası doluydu hepsini kaldırdım. Şimdi Chrome'u silip tekrar yükledim fakat gelmediler. Yine Google'a giremiyorum "bu sayfa çalışmıyor" err_empty_response hatası alıyorum.

Aynı sorun bende de oluştu, nasıl çözdünüz? Sertifikaların hepsi gitti ve tarayıcı düzgün çalışmıyor.

bende de aynı sorun vardı kendim bat dosyası yaptım
bilgisayarı yeniden başlatınca yeniden yapmanız gerekiyor
otomatik çalışsın istiyorsanız. başlat çalıştıra shell:startup yazın enter'e basın indirdiğiniz dosyanın kısayolunu bu klasöre atın her açılışta otomatik çalışacaktır.

bu kodu not defterine yapıştırın ve bat dosyası olarak kaydedin (dosya adı.bat) şeklinde

echo off
:: BatchGotAdmin
:-------------------------------------
REM --> İzin kontrolü yapılıyor
>nul 2>&1 "%SYSTEMROOT%\system32\cacls.exe" "%SYSTEMROOT%\system32\config\system"
REM --> Eget hata alınırsa yönetici değiliz demektir.
if '%errorlevel%' NEQ '0' (
echo Administrator izni isteniyor...
goto UACPrompt
) else ( goto gotAdmin )
:UACPrompt
echo Set UAC = CreateObject^("Shell.Application"^) > "%temp%\getadmin.vbs"
set params = %*:"=""
echo UAC.ShellExecute "cmd.exe", "/c %~s0 %params%", "", "runas", 1 >> "%temp%\getadmin.vbs"
"%temp%\getadmin.vbs"
del "%temp%\getadmin.vbs"
exit /B
:gotAdmin
pushd "%CD%"
CD /D "%~dp0"

Title Reg Converter v1.2 & Color 1A
cd %systemroot%\system32
call :IsAdmin

Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" /v "CallLegacyWCMPolicies" /t REG_DWORD /d "0" /f
Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" /v "ProxySettingsPerUser" /t REG_DWORD /d "1" /f
Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Cache" /f
Exit

:IsAdmin
Reg.exe query "HKU\S-1-5-19\Environment"
If Not %ERRORLEVEL% EQU 0 (
Cls & Echo You must have administrator rights to continue ...
Pause & Exit
)
Cls
goto:eof
bende de aynı sorun vardı kendim bat dosyası yaptım
bilgisayarı yeniden başlatınca yeniden yapmanız gerekiyor
otomatik çalışsın istiyorsanız. başlat çalıştıra shell:startup yazın enter'e basın indirdiğiniz dosyanın kısayolunu bu klasöre atın her açılışta otomatik çalışacaktır.

bu kodu not defterine yapıştırın ve bat dosyası olarak kaydedin (dosya adı.bat) şeklinde

echo off
:: BatchGotAdmin
:-------------------------------------
REM --> İzin kontrolü yapılıyor
>nul 2>&1 "%SYSTEMROOT%\system32\cacls.exe" "%SYSTEMROOT%\system32\config\system"
REM --> Eget hata alınırsa yönetici değiliz demektir.
if '%errorlevel%' NEQ '0' (
echo Administrator izni isteniyor...
goto UACPrompt
) else ( goto gotAdmin )
:UACPrompt
echo Set UAC = CreateObject^("Shell.Application"^) > "%temp%\getadmin.vbs"
set params = %*:"=""
echo UAC.ShellExecute "cmd.exe", "/c %~s0 %params%", "", "runas", 1 >> "%temp%\getadmin.vbs"
"%temp%\getadmin.vbs"
del "%temp%\getadmin.vbs"
exit /B
:gotAdmin
pushd "%CD%"
CD /D "%~dp0"

Title Reg Converter v1.2 & Color 1A
cd %systemroot%\system32
call :IsAdmin

Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" /v "CallLegacyWCMPolicies" /t REG_DWORD /d "0" /f
Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings" /v "ProxySettingsPerUser" /t REG_DWORD /d "1" /f
Reg.exe add "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Cache" /f
Exit

:IsAdmin
Reg.exe query "HKU\S-1-5-19\Environment"
If Not %ERRORLEVEL% EQU 0 (
Cls & Echo You must have administrator rights to continue ...
Pause & Exit
)
Cls
goto:eof
site yöneticisi dosyayı atmama izin vermedi o yüzden kodunu atıyorum

Geri
Yukarı