Google Chrome Türkçe çeviri sonrasında yüksek CPU kullanımı

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Google Chrome'da bazı sayfalarda Türkçe çeviri yapınca tek çekirdek işlemci kullanımı oluyor. Bazı sayfalarda böyle bir şey yok. Bunun için kendilerine geri bildirim dahi attım fakat çözmediler. O kadar çok zaman geçti ki hangi yıl attığımı bile hatırlamıyorum. Bu sorunun bir çözümü var mı?

Evet google chrome baya ram yiyor. Sadece sizde değil başka bilgisayarlarda da aynısı oluyor. Tarayıcınızı değiştirmenizi öneririm. Mozilla Firefox ve Opera'tı kesinlikle öneririm. Google Chrome'da olmayan çoğu şey onlarda var.

Evet Google Chrome bayağı RAM yiyor. Sadece sizde değil başka bilgisayarlarda da aynısı oluyor. Tarayıcınızı değiştirmenizi öneririm. Mozilla Firefox ve Opera'Ti kesinlikle öneririm. Google Chrome'da olmayan çoğu şey onlarda var.

Opera GX daha fazla RAM kullanıyor Görev Yöneticisi'nden baktığımda. Demeyin RAM miktarını kısabiliyosun diye, çünkü o zaman feci yavaşlıyor.

Google Chrome'da bazı sayfalarda Türkçe çeviri yapınca tek çekirdek işlemci kullanımı oluyor. Bazı sayfalarda böyle bir şey yok. Bunun için kendilerine geri bildirim dahi attım fakat çözmediler. O kadar çok zaman geçti ki hangi yıl attığımı bile hatırlamıyorum. Bu sorunun bir çözümü var mı?
Çeviri için eklenti vardır illaki. Onları deneyin bence.

Bu konuda bir güncelleme yapmak istiyorum. Google Chrome, özellikle boyutu yüksek sayfalarda yani içerisinde bol bol karakter bulunan web sayfalarında yüksek CPU tüketimi yapıyor.
High CPU usage in main Chrome process after some usage - Google Chrome Community
Senin sorununa benziyor. Çözüm olarak hiç bir sekme açık değilken "image search" geçmişini silmeyi denemişler ve çözülmüş. Deneyebilirsin.
Bence sorun bu değil. Çünkü temiz bir tarayıcıda yani başka makinede denedim. Sonuç yine aynı. Google Chrome kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Performansı etkilemiyor ama gereksiz CPU tüketimi enerji tüketimini arttıran bir şey.

Geri
Yukarı