Google Chrome Ve Comodo Dragon Cpu Sorunu

karayel34

Hectopat
Daha fazla  
Selam, ilk olarak Chrome kullanıyordum. İki tane yan pencere açtığım zaman bazı sitelere girdiğimde CPU %95-99'lara fırlıyordu. Sonra Comodo Dragon yükledim ama sorun aynı. Sizce neden olabilir. Ayrıca bu yaptıklarımı Mozilla ve Comodo İce Dragon'da denedim böyle bir sorun olmuyordu.

Herkese iyi geceler. Hocam öncelikle Comodo tarayıcımda fazla bir eklenti yok. Şunlar var:
Avast! Online Security, Comodo Drag&Drop Service, Comodo Share Page Service, Comodo Web Inspector, PrivDog. Bunlardan sadece Avast etkin, diğerleri devre dışı hocam.

Ayrıca bugün başıma geldi bu olay ama siz incelerseniz sevinirim. Alttaki resimde Adobe flash eklentisi gerekir diyor bazı sitelere girerken. Yanlız bu sorun bugün başıma geldi, diğer günler böyle bişey yoktu.

İkinci resimde de Comodo tarayıcımda Flash eklentisi yok hocam, önceden vardı ama. Resimleri incelermisinz lütfen. Ayrıca ADW cleaner kullanıyorum Hocam arada.

1.jpg

Az önce tarayıcıyı kapatıp tekrar açtım, şimdi tekrar foruma veya başka bir yere girdiğimde Flash güncelleme yazısı çıkmadı. Tekrar ikinci resimde ki eklentiler bölümüne baktığımda Adobe Flash Player 15 kendiliğinden yüklenmiş. Ben güncelleme filan yapmadım, bir sorun olur mu?

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU soruu sadece Chrome ve Comodo Dragon da oluyor. Diğer tarayıcılarda sorun olmuyor. Termal macunu değiştirmek için, işlemci fanını sökersem, tekrar taktığımda format atmak zorunda mıyım?

Sağ tarafta Avast ın logosuna benzer bir eklenti görüyorum sanki. Tarayıcınızı kaldırıp kalıntısız bir şekilde kurmayı deneyin. Comodo da Chromium tabanlıdır. Sadece Chrome kullanmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı