Google Chrome ve yüksek RAM kullanımı

leftyruggiero

Centipat
İlk defa bakıyorum görev yöneticisine ve bu değerleri gördüm. Hatta şu an baktığımda ise 243 MB'lik bir kullanım var ve (10) yazıyor. Ne oluyor bu, anormal mi? Sekme olarak sadece bir tane açık kalsa bile (10) yazıyor ve RAM kullanımı 100-300 arasında gidip geliyor. Ne yapmalıyım, normal mi bu durum?

chrome.png

Son düzenleme:
Google Chrome, eskiden bellek kullanımında çok cömertti. Fakat son zamanlarda bunu optimize etmeye çalıştılar. Sistem özelliklerini belirtmemişsiniz. Belirtir misiniz? Ona göre normal ya da anormal diyebiliriz.

Herhangi bir sorun yok. Sekme sayfasına ek olarak kendi çalıştırdığı işlemler var.
Onun dışında uzantı kullanıyorsan belirt. Daha düşük bellek tüketen alternatifleri varsa öneri yaparız.

4 GB RAM, Ryzen R3 2200G'u'ya sahibim.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, geçenlerde Steam'de olmayan bir oyunu Rus sitesinden indirmek zorunda kalmıştım. Ondan dolayı da biraz korktum çünkü bana Windows Güvenliğini kapattırttı. Umarım anormal bir durum yoktur, tekrardan teşekkür ederim.

Yeni bir uzantıya geçmeyi düşünüyorum halihazırda fakat karar veremiyorum. Hangisi en iyi olur?

Microsoft Edge (Chromium) deneyebilirsiniz. Windows 10 ile olan optimizasyonu ve hızı ile son zamanlarda gayet başarılıdır. Kendi içerisinde izleyici engelleme sistemi bulunuyor. İsterseniz deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı