Google Chrome yavaş açılıyor

wenX

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba.
Daha geçen günlerde anına açılan Google Chrome şu anda tıkladıktan 10 saniye sonra açılıyor ve gerçekten sinir bozuyor. M.2 SSD'ye kurulu olmasına rağmen bu şekilde. Armoury crateten RAM cache 2 diye bir şey indirmiştim ondan sonra olmaya başladı. Uygulamaya girdim neymiş diye bir baktım 2 GB RAM kullanmasına ayarlamış otomatik olarak. Uygulamayı sildim tekrar açtım yine bir şey değişmedi.

@wenX, sistem özelliklerinizi belirtebilir misiniz? Google Chrome gerçekten de bellek konusunda çok cömert olmanızı isteyebilir. Bu durumdan ben de şikayetçiydim. Google Chrome yerine Microsoft Edge (Chromium) ya da Vivaldi internet tarayıcılarını deneyebilirsiniz.

Microsoft Edge son zamanlarda hem bellek bakımından hem de hız bakımından önemli gelişmeler yaşamaya başladı. Windows 10 ile olan optimizasyonu gerçekten de başarılıdır. İsterseniz deneyebilirsiniz.
Vivaldi internet tarayıcısı ise hem kişiselleştirme bakımından hem de gizlilik bakımından bellek tüketimini gayet dengelemeye çalışıyor. Fakat Microsoft Edge bu konuda Vivaldi'den biraz daha iyidir.
Chrome hamallıktır. Kapitalizmdir. Kast sistemidir.
Tek çare %50 daha az RAM tüketimi ile Opera mini.
Opera, Çin menşeili bir firmaya satıldığı için komünist partiye dayalı sosyalist devlet anlayışında olmuyor mu o zaman?
Bir de bilgisayar kullanıcılarına Opera Mini önerdiğinizi görüyorum. Opera Mini sadece telefonlar için üretilmiştir. Lütfen uygun öneriler yapalım.

Opera, Çin menşeili bir firmaya satıldığı için komünist partiye dayalı sosyalist devlet anlayışında olmuyor mu o zaman?
Bir de bilgisayar kullanıcılarına Opera mini önerdiğinizi görüyorum. Opera mini sadece telefonlar için üretilmiştir. Lütfen uygun öneriler yapalım.

Birincisi ben RAM kaynaklarını sömürdüğü için mübalağa yolu ile bir anlatım yapmaya çalıştım.

Bir ikincisi ben bilgisayarlarımda Opera mini versiyonunu kullanıyorum ve özellikle mini olarak belirtiyorum. Fazlasıyla stabil çalışıyor. Uygundan kasıt neye göre kime göre?

@BattalGazininTorunuVanku, tamam anlatmışsın da Windows 10 için Opera Mini diye bir tarayıcı bulunmuyor. Tam olarak nereden indirdin? Sadece Android telefonlara kurulabiliyor. Emülatör kullanıyor olabilir misin? Uygundan kastım, konu sahibinin işletim sistemi ile uyumlu olan bir tarayıcı önermeni istiyorum.

1589256460305.png

@wenX, sistem özelliklerinizi belirtebilir misiniz? Google Chrome gerçekten de bellek konusunda çok cömert olmanızı isteyebilir. Bu durumdan ben de şikayetçiydim. Google Chrome yerine Microsoft Edge (Chromium) ya da vivaldi internet tarayıcılarını deneyebilirsiniz.

Microsoft Edge son zamanlarda hem bellek bakımından hem de hız bakımından önemli gelişmeler yaşamaya başladı. Windows 10 ile olan optimizasyonu gerçekten de başarılıdır. İsterseniz deneyebilirsiniz.
Vivaldi internet tarayıcısı ise hem kişiselleştirme bakımından hem de gizlilik bakımından bellek tüketimini gayet dengelemeye çalışıyor. Fakat Microsoft Edge bu konuda Vivaldi'den biraz daha iyidir.

Bir de bilgisayar kullanıcılarına Opera mini önerdiğinizi görüyorum. Opera mini sadece telefonlar için üretilmiştir. Lütfen uygun öneriler yapalım.

ASUS'un otomatik olarak kurduğu saçma sapan bilmem ne Studio ile başka uygulamasını kaldırdım sorunum çözüldü teşekkür ederim ikinize de.

Yeni konular

Geri
Yukarı