Google Chrome yer imleri görünürlük nasıl ayarlanır?

bombili

Decapat
Daha fazla  
Yer imlerinin sayfanın altında çubukta gözükmesini istemiyorum. Sadece ben menüye tıkladığımda istediğimi seçmek istiyorum. Yer işaretlerini göster çubuğunu işaretlesem de, işaretlemesem de yer imleri hep sayfanın üst alt satırında yer alıyor. Oysaki, Firefox, Brave, Opera'da istediğimi yapabiliyorum. Bunu nasıl başarırım?

Dosya Ekleri

• google yer imleri.png
    google yer imleri.png
    139,2 KB · Görüntüleme: 89
Yer imlerinin sayfanın altında çubukta gözükmesini istemiyorum. Sadece ben menüye tıkladığımda istediğimi seçmek istiyorum. Yer işaretlerini göster çubuğunu işaretlesem de, işaretlemesem de yer imleri hep sayfanın üst alt satırında yer alıyor. Oysaki, Firefox, Brave, Opera'da istediğimi yapabiliyorum. Bunu nasıl başarırım?

Enteresan tick işaretini kaldırıp Chrome baştan başlatınca da olmadı herhalde bunu denemişsinizdir. Bir de yer imi yöneticisini açıp (herhangi bir işlem yapmadan) ondan sonra tekrar dener misiniz yer işaretleri gösterme sekmesini işaretlemeyi işe yarayabilir.

Enteresan tick işaretini kaldırıp Chrome baştan başlatınca da olmadı herhalde bunu denemişsinizdir. Bir de yerimi yöneticisini açıp (herhangi bir işlem yapmadan) ondan sonra tekrar dener misiniz yer işaretleri gösterme sekmesini işaretlemeyi işe yarayabilir.

Yer imlerinin olduğu yere sağ tıklayıp "yer işaretleri çubuğunu göster"e basabilirsin.

Denemiştim her şekilde.

O zaman Chrome silip tekrar yüklemeyi dene aç kapa yapmak her şeyin çözümü 😁

Olmuyor, aynı tabanı kullanan Brave o kadar basit ki, her zaman, hiçbir zaman, yeni sekme sayfasında seçenekleri ile iş bitiyor. Çareyi hepsini, yeni bir klasör yaratıp içine atmakta buldum. En azından 1 tane oldu sayfada.

CTRL + Shift + B kısayolunu kullanarak yer imleri araç çubuğunu kapatıp açabilirsin. Yer imleri araç çubuğu kapalı olduğu takdirde yeni sekme sayfasından erişebilirsin.

CTRL + Shift + B kısayolunu kullanarak yer imleri araç çubuğunu kapatıp açabilirsin. Yer imleri araç çubuğu kapalı olduğu takdirde yeni sekme sayfasından erişebilirsin.

Bunu biliyorum, dediğiniz gibi yeni sekmeye geçtiğinizde tekrar açılıyor, ben sürekli kapalı kalmasını, sadece menüden kendim erişmek istiyorum. Anladım ki bunu yapmak mümkün değil.

Yer işareti çubuğuna sağ tıklayınca bu sekme açılıyor en altta bu seçenek tikli iken tiki kaldırmayı denediniz mi?

1679042214256.png

Bunu biliyorum, dediğiniz gibi yeni sekmeye geçtiğinizde tekrar açılıyor, ben sürekli kapalı kalmasını, sadece menüden kendim erişmek istiyorum. Anladım ki bunu yapmak mümkün değil.
Maalesef mümkün değil. Yeni sekme sayfasından kaldırmak mümkün değil. Deneysel ayarlara da (flags) baktım göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı