S24'e S23+2500 TL karşılığında geçilir mi?

Pardon yanlış anlamışım ama gene de ekstra para verilmez. SD 8 gen 2 gayet güzel bir işlemci ben de S23'u kullanıyorum. 2500TL paran cebine kalsın git Cloud 2 falan al 2.600TL şu an. Ne bileyim illa o parayı harcayacak bir şey bulursun.

S24 kasa haricinde geriye kalan hayal kırıklığı oldu benim de. Geçmeye değmez.

Hocam deneyiminizi anlatabilir misiniz? Telefonu nasıl kullanıyorsunuz? Kötü deneyimleriniz neler? Sizde mi S23'ten geçtiniz?

Pardon yanlış anlamışım ama gene de ekstra para verilmez. SD 8 gen 2 gayet güzel bir işlemci ben de S23'u kullanıyorum. 2500TL paran cebine kalsın git Cloud 2 falan al 2.600TL şu an. Ne bileyim illa o parayı harcayacak bir şey bulursun.

Evet iyi işlemci ama deneyim olarak negatif etki etmeyecekse 2500 TL'ye nispeten elimdeki malın değerini korumuş olacağım. Aynı zamanda tasarımı daha çok hoşuma gitti.

Başlıkta da belirttiğim şekilde telefonu yükseltme şansım var. İndirim kuponu ile S23 + 2500 TL vererek S24'e geçiş yapmalı mıyım? S23'ten genel olarak memnunum ama eğer işlemci, batarya kullanımı vs. konusunda daha kötü bir deneyim yaşamayacaksam geçiş yapacağım. YouTube üzerinde yabancı bir kullanıcı S24 SD, S24 Exynos ve S23 arasında günlük kullanım videosu çekmiş ve bu videoda S24 Exynos'un bataryası S23'ten bile kötü gidiyor. Elimde günlük kullanım olarak karşılaştıran tek bu kaynak olduğu için çok kararsız kaldım, aslında siparişi oluşturdum ancak iptal edebilirim.
Direkt iptal etmenizi öneririm. Geçilmez.

Ben 25'e kapalı kutu yurt dışı S23 Ultra almıştım. Şu anda da 26.000TL zaten. Bugün alırsanız bu seneden 8 ay, yeniyılda yenilenen 8 ay ile toplamda 16 ay kayıtsız kullanabilirsiniz zaten. Bu süre zarfında da 5000TL ile server kaydı yaptırırsınız miss.

Başlıkta da belirttiğim şekilde telefonu yükseltme şansım var. İndirim kuponu ile S23 + 2500 TL vererek S24'e geçiş yapmalı mıyım? S23'ten genel olarak memnunum ama eğer işlemci, batarya kullanımı vs. konusunda daha kötü bir deneyim yaşamayacaksam geçiş yapacağım. YouTube üzerinde yabancı bir kullanıcı S24 SD, S24 Exynos ve S23 arasında günlük kullanım videosu çekmiş ve bu videoda S24 Exynos'un bataryası S23'ten bile kötü gidiyor. Elimde günlük kullanım olarak karşılaştıran tek bu kaynak olduğu için çok kararsız kaldım, aslında siparişi oluşturdum ancak iptal edebilirim.
Bence geçilmez. Exynos işlemciler fazla güç tükettiği için bataryayı sömürüyor. Aynı zamanda ısınıyor, birde işlemci kamera uyumsuzluğu da var. Çip dergisi karşılaştırma yazısı yazmıştı. Kendim S23+ kullanıyorum. Canavar gibi telefon. Snapdragon 8gen2 işlemci zaten çok güçlü. Eğer yenilemek istiyorsanız yerinizde olsam S23U ya geçerdim.

Sebepleri nedir? Daha açıklayıcı olur musunuz?
8 gen 3 olsa belki geçilebilirdi ama şu anki haliyle iki cihaz arasında uğraşmaya değecek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ekran sadece biraz daha parlak ve çerçeveler ince. Köşeli tasarım var, hoparlör bir tık daha iyi ve 7 yıl güncelleme garantisi mevcut. Her yıl telefon değiştiren biriyseniz bilemem. Bence geçilmez. Hele ki elinizde S23 256 GB varsa ve söz konusu S24 128 GB ise iyice mantıksızlaşıyor.

Geri
Yukarı