Google Chrome'u nasıl hızlandırabilirim?

Bağlantıda önerdiğim ayarlarla kullanabilirsiniz. Özellikle reklam engelleyiciler sitelerin açılış hızını artıracaktır. Önerdiğim ayarlar güvenliği de artırma odaklı olduğundan kesinlikle yapmanızı öneririm.

Chromium, Chrome'un canary sürümü ile aynı sadece 2-3 Google hizmeti yok. Canary sürümü Chrome'un günlük güncelleme gelen kararsız sürümü. Yani önemli bir işin esnasında tarayıcının çökmesi, veri kaybı yaşaması gibi şeyler yaşanabilir. Bu yüzden günlük kullanım için uygun değildir. Daha çok geliştiriciler kullansın diye herkese açık sunulur. O yüzden Chromium önermiyorum. Ayrıca %100 hız artışı gibi bir şey imkansız.
Bu yazıyı okuduktan sonra bırakırsınız inşallah gereksiz trackerler olmadığı ve hizmetler için tabii daha stabil çalışacak.

Dediğim Ungoogled Chromium arada sırada güncelleme alıyor denemeden nasıl uydurdunuz ona şaşırdım.

Otomatik güncelleme almıyor. Güncelleme almıyor gibi bir şey de yazmadım. Günlük güncelleme alan sürüm yani Chrome Canary ile aynı. İçinde Google hizmetleri yok. Adres çubuğundan arama falan yapmak için alan adı girmeniz gerekiyor falan. Evet, bu sürüm kararsız ve basit kullanıcıya önerilmez.

Ayrıca Chromium gizliliğe tamamen değer veren bir tarayıcı değil. Google'a göre daha fazla gizli ama ana odağı gizlilikten çok Google'dan arındırılmış ve özel ayarlar ile gelmesi.

Yaptığınız şey hakkında sizin tersinizde bilgi gelince bomboş sallamak yerine dönün yorumu okuyun.

Otomatik güncelleme almıyor. Güncelleme almıyor gibi bir şey de yazmadım. Günlük güncelleme alan sürüm yani Chrome canary ile aynı. İçinde Google hizmetleri yok. Adres çubuğundan arama falan yapmak için alan adı girmeniz gerekiyor falan.

Yaptığınız şey hakkında sizin tersinizde bilgi gelince bomboş sallamak yerine dönün yorumu okuyun.

Oyun oynarken arkada güncelleme yapıp performans düşmesini istemezsiniz. Her sürümde yeniden derlemeye/indirmeye gerek yok. henry++’in yaptığı bir araç mevcut, istediğiniz sürümü - bu durumda ungoogled - seçip portable diyerek indirin. Download latest stable Chromium binaries (64-bit and 32-bit)

Google arama moturuda etkilenleştirilebiliyor, eklentilerde yükleniyor, Google hizmetleride açılabiliyor. Yinede kapalı kaynak olup ne olduğu bilinmeyen chrome spywarelerden daha iyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı