Çözüldü Google çok fazla Gmail açtıktan sonra gösterdiği IP engeli uyarısı sıkıntı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

venz344

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yakın zamanda çok fazla Gmail hesabı oluşturduğum ve eski kullanmadığım hesaplarımı sildiğim için sanırım IP engeli yedim. Google'da arama yaparken "Bugün IP adresinden çok fazla trafik gerçekleşti" gibi bir şey yazıp doğrulama yaptırdı. Birkaç saat geçti ve şu an sıkıntı yok ama biraz korktum. Böyle bir şey göstermesi ileride sorun falan çıkarır mı? Mesela ben şimdi Google'la bağlantısı olmayan bir yerde yeni bir hesap açsam hesaba sıkıntı çıkar mı? Yoksa beni spam falan mı sanar bu sabah ki yaşadığım olaydan dolayı? Bu arada modemi kapatıp açıp IP adresimi değiştirdim ve telefonumdaki çerezleri de sildim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hiç bir sorun teşkil etmiyor. Google sadece botla işlem yapıldığını varsayarak engellemeye çalışıyor. Statik IP kullanmıyorsanız modemi resetleyin IP adresiniz değişir normal şekilde işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Hiç bir sorun teşkil etmiyor. Google sadece botla işlem yapıldığını varsayarak engellemeye çalışıyor. Statik IP kullanmıyorsanız modemi resetleyin IP adresiniz değişir normal şekilde işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Çözüm
Merhaba arkadaşlar, ben yakın zamanda çok fazla Gmail hesabı oluşturduğum ve eski kullanmadığım hesaplarımı sildiğim için sanırım IP engeli yedim. Google'da arama yaparken "bugün IP adresinden çok fazla trafik gerçekleşti" gibi bir şey yazıp doğrulama yaptırdı. Birkaç saat geçti ve şu an sıkıntı yok ama biraz korktum. Böyle bir şey göstermesi ileride sorun falan çıkarır mı? Mesela ben şimdi Google'la bağlantısı olmayan bir yerde yeni bir hesap açsam hesaba sıkıntı çıkar mı? Yoksa beni spam falan mı sanar bu sabah ki yaşadığım olaydan dolayı? Bu arada modemi kapatıp açıp IP adresimi değiştirdim ve telefonumdaki çerezleri de sildim.

Galiba IP engelini yerel IP adresine atıyorlar çünkü öbür türlü bir işe yaramaz mobilde IP değiştirmek içinde root lazım ama root ile bile garanti değil ben denemiştim düzgün olmamıştı.

Yerel IP adresine atmıyor. Modemi resetleyip biraz vakit geçtikten sonra yine aynı işlemleri defalarca yapabilir. Dediğiniz gibi olsa internet kafeler ve toplu kullanıcıların olduğu yerler Google servisleri ile sıkıntı yaşardı.

Yerel IP adresine atmıyor. Modemi resetleyip biraz vakit geçtikten sonra yine aynı işlemleri defalarca yapabilir. Dediğiniz gibi olsa internet kafeler ve toplu kullanıcıların olduğu yerler Google servisleri ile sıkıntı yaşardı.

Bilgilendirdiğiniz için sağ olun hocam bu arada mesajınızı çözüm olarak ben raporladım.

Geri
Yukarı