Google.com "bağlantınız gizli değil" hatası

MoonWatcher

Decapat
Merhabalar.
Yaklaşık 2 gün önce bu sorunu yaşamaya başladım. Diğer sitelere kolaylıkla bağlanabiliyorum fakat google.com ve Google servislerine bağlandığım zaman bu hata ile karşılaşıyorum. Sorunu .com.tr yazarak çözdüm fakat YouTube gibi sitelere bağlandığım zaman çok yavaş bağlandığını gözlemledim.

Sorunu çözmek için uyguladığım yöntemler:
1) sfc/scannow, DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth CMD komutlarını uyguladım ve sonuç değişmedi.
2) Bilgisayarın tarih ve saati doğru. Hatta tarihi ileri ve geri alarak denedim fakat sonuç değişmedi.
3) Bu sorun yaşandığı zaman bilgisayarda antivirüs yoktu. Virüs girmiş olma olasılığını düşündüm ve ESET Online scanner kullandım. Virüs yoktu.
ESET Internet Security indirdim ve onunla da tarama yaptım. O da virüs bulamadı. Korumayı tamamen devre dışı bıraktım ve değişen bir şey olmadı.
4) İnternet seçenekleri > gelişmiş > tls 1.0, 1.1, 1.2 tikleri işaretli.
5) Modemle alakalı bir sorunum olduğunu düşünmüyorum. Çünkü telefonumdan Wi-Fi üzerinden google.com ve türevi sitelere kolaylıkla bağlanabiliyorum.
Ayrıca modem değişimi yaptım ve sonuç 2 modemde de aynıydı.
6) Diğer tarayıcıları da denedim durum aynı. Microsoft Edge ve ınternet Explorer'da bile bir farklılık yok.
7) Bilgisayarda VPN tarzı bir uygulama yüklü veya aktif değil. Sorun VPN kaynaklı da değil.
Chrome hata kodu: Net: ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID.
Firefox hata kodu: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN.
Aklıma gelebilecek bütün yöntemleri denedim. Forumda da aynı hata ile karşılaşanlara verilmiş olan yöntemleri de denedim fakat işe yaramadı. Elim kolum bağlı durumda. Bilgisayara format atmak istemiyorum. Bu problemle alakalı çözüm önerilerinize açığım.

Chrome hatası:

n2.png

Firefox hatası:

n1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştır'dan temp ve %temp% i temizledim.Tarayıcı ön belleklerini temizledim, durum aynı.
Aynı hatayı yaşayan arkadaşlar için firefox tarayıcısında bir çözüm buldum fakat diğer tarayıcılarda durum hala aynı.

Firefox -> Sağ üst 3 çizgi > Seçenekler > Genel > Ağ ayarları (en aşağıda) > Ayarlar > Vekil sunucu yok tikini işaretleyin.Tamam'a basıp firefoxu tekrar açın.

Firefoxta durumu düzelttim ama diğer tüm tarayıcılar için hala çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı