Google Doğrulama İsteyen Telefona ROM Atmak

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Elimde Google hesabı doğrulanamadığı için kurulumu gerçekleştirilemeyen bir Samsung J5 Pro var.
ROM atacağım ancak OEM kilidi ve aktarım modu gibi seçenekler düzgün ayarlanamadığı için Odin yazılımında telefon ile bağlantı kuramıyorum.

Bu kilidi aşmanın veya ROM atabilmenin bir yolunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim. Biraz zaman harcasam bulacağıma inanıyorum ancak bu süreçte kanser olmak istemiyorum :) Bilgili arkadaşlar yardımcı olabiliyorsa ilk tercihim bu yönde olsun istedim.

Son düzenleme:
Maalesef samsung FRP kilidi konusunda çok sıkı bir önlem aldı, eskisi gibi kolay olmuyor.
OEM kilidi açılan telefonda bile ROOT atınca FRP kilidi devreye giriyor ve işlemi engelliyor o derece.

Telefonun Dowloading modda USB kablo ile bilgisayara bağladığımda Odin ekranında bir hareketlilik görememe sebebim bu mu sence?

OEM LOCK ve FRP LOCK "On" görünüyor ilgili ekranda.

Format ekranında bir bug var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde yaparsanız sorun çözülebilir.

Telefonun Dowloading modda USB kablo ile bilgisayara bağladığımda Odin ekranında bir hareketlilik görememe sebebim bu mu sence?

OEM LOCK ve FRP LOCK "On" görünüyor ilgili ekranda.
Evet FRP lock dediği için bir işlem yapamıyorsun, telefonu çalıp rom atıp satmayı engellemek için önlemdir.
Aşması imkansız, telefon ya çöp ya da anakartı değiştirilecek.

Cihazı Bypass FRP bu videodaki gibi bypass diye tabir edilen sistem ile açıp Google hesabı ekleme-çıkarma yaparak açabilirsiniz sadece. Samsung güncellemeler ile sorunları kapatıyor en son yapılan bypass açığını bulmanız gerekiyor...

Telefonun Dowloading modda USB kablo ile bilgisayara bağladığımda Odin ekranında bir hareketlilik görememe sebebim bu mu sence? OEM LOCK ve FRP LOCK "On" görünüyor ilgili ekranda.

Bu yazdığınız doğru. ODIN üzerinden bu sebeple işlem yapamıyorsunuz.

Konu eski olabilir ama, benim gibi Google'dan arayıp gelecek arkadaşlar için ben çözümü şu videoda buldum. Tavsiye ederim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı