ROM Atmak Telefona Zarar Verir Mi ?

• Konuyu başlatan 117084
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 10B
Model numarasını belirtmeyi unutmuşum. Telefon modelim SM-J700F. Bu model için güncelleme gözükmüyor. J7 Core diye bir model çıkmış tek fark 2 GB RAM olması. Android 7 önyüklü geliyor. Prime modeli için ise önümüzdeki ay güncelleme gelecekmiş. Müşteri hizmetlerinin dediğine göre yazılımsal sorun çıkmış, güncelleme iptal edilmiş.

Güncelleme alacak telefon listesi: Takvim | Güncellemeler | Guncelmiyiz.com

Buyrun:

Screenshot_20171021-212510.jpg

SM-J700F modeli 2015 olarak geçiyor ama. 2016 modeli SM-F710F oluyor. Zaten 2015 modeli için güncelleme gelmesini hiç istemem. Bloatware programları silinmemiş rom kullanmıştım, boş RAM miktarı 300 MB üzerini görmüyordu. Kullandığım romda 600 MB üzeri boş RAM görebiliyorum. Güncelleme gelirse (hiç sanmıyorum) denerim, RAM kullanımı iyi ise kullanmaya devam ederim.

SM-J700F modeli 2015 olarak geçiyor ama. 2016 modeli SM-F710F oluyor. Zaten 2015 modeli için güncelleme gelmesini hiç istemem. Bloatware programları silinmemiş rom kullanmıştım, boş RAM miktarı 300 MB üzerini görmüyordu. Kullandığım romda 600 MB üzeri boş RAM görebiliyorum. Güncelleme gelirse (hiç sanmıyorum) denerim, RAM kullanımı iyi ise kullanmaya devam ederim.

Biraz bakındım ama hangi yıla ait olduğunu göremedim j700f modelinin. Yanlış bilgilendirdiğim için özür dilerim. :)

Telefon hafızalarında SSD'lerde kullanılan NAND yongaları kullanılır, hareket halinde kullanmak için idealdir. Tabii ki bu yongaların da bir veri yazma sınırı, ömrü vardır ancak ROM kaldırıp tekrar kurmak bunun aşırı artmasını tetikleyen şeyler değildir.

Gönül rahatlığıyla daha iyi performans, daha fazla özelleştirme seçeneği için custom ROM kurabilirsiniz. Hangi ROM'u (ve isterseniz kerneli) kullanacağınızı isteklerinize göre belirleyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı