Google Drive alan satın alırken neye dikkat etmeliyim?

Makaleler
45
Merhaba,

Drive satın alacağım ama yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum. Mesela sadece bir yıllık yapıp ondan sonra abone olma zımbırtısını kapatmak istiyorum. Kapattım diye o bir yıllık alanı silerse diye korkum var. Sözleşmesini bulamadım. Ne yazıyor diye bakmak istedim. Linkini bulup atan varsa sevinirim.

Alan bitmeden size 30 gün önceden haber veriyor diye biliyorum.

Deyalı bilgi için;

Son düzenleme:
MEGA bu siteden uzak durun benim bütün lise ve tatil resimlerimi yok etti. Bir tane anahtar vermiş benim haberim yok o anahtar olmadan şifreni bilsen bile indirmiyor ne yazmadığım kaldı nede başka bir şey. En güvenlisi bellek (HDD, Flash, SSD vb.) alacaksın ona saklayacaksın tamamen tek elde güvenli ve manuel. Eğer bir işin çıkar bakamazsan veya unutursan o resimleri veya dosyalarını kurtaramazsın.

MEGA bu siteden uzak durun benim bütün lise ve tatil resimlerimi yok etti. Bir tane anahtar vermiş benim haberim yok o anahtar olmadan şifreni bilsen bile indirmiyor ne yazmadığım kaldı nede başka bir şey. En güvenlisi SSD alacaksın ona saklayacaksın tamamen tek elde güvenli ve manuel. Eğer bir işin çıkar bakamazsan veya unutursan o resimleri veya dosyalarını kurtaramazsın.
Başka bir forumda okudum. Biri USB belleğe tüm verilerini toplamış. Uzun zamandır açmamış. Sonra dosyalar kaybolmuş. Kendisi de neden olduğunu bilmiyor. Önemli verileri gitmiş. Ki USB bellekte bile NAND depolama var. Bundan dolayı da kafam karışık.

O zaman 1 aylık alayım yükleyeyim dosyaları. Sonra yenilemeyeyim. Ne güzel bir harddiskim oluyor googleda :)
Böyle böyle bayağı yer alınır o zaman :)

Android üzerinden almaya dikkat edin yeter. En uyguna buradan erişiliyor diye biliyorum aylık 5.70, yıllık ise 50 küsürlere denk geliyordu. Ben aylık olanını uzun zamandır kullanıyorum. Üyeliği alıp iptal gerçekleştirirseniz kaç aylık aldıysanız o güne kadar aldığınız alanı kullanabilirsiniz. Süre bitiminde dosyalarınız yine orada kalmaya devam eder ancak hiçbir şey atamazsınız yer açana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı