Google Drive Masaüstü Uygulaması Artık Kayıp Dosyalar İçin Kurtarma Aracı Sunuyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Google Drive Masaüstü Kurtarma Aracı

Kasım ayının sonlarında, Google Drive Masaüstü uygulamasının (v84.0.0.0-84.0.4.0) bir senkronizasyon sorunu yaşadığı ve bunun aylarca, hatta yıllarca geriye dönük olarak dosyaların kaybolmasına neden olduğu bildirilmişti. Şimdi ise bunu yaşayan kullanıcılar için güncellenen Google Drive uygulaması bir kurtarma aracı ile birlikte geliyor. Masaüstü için Drive uygulamasının en son sürümündeki (sürüm 85.0.13.0 veya üzeri) dosya kurtarma aracına […]

Devamı: Google Drive Masaüstü Uygulaması Artık Kayıp Dosyalar İçin Kurtarma Aracı Sunuyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Evet. Benim başıma geldi ama ne olduğunu anlayamamıştım. Uzun zamandır bilgisayarı açmamıştım ve bu programı yıllardır sorunsuz kullandığım için, bilgisayarda virüsten huylandım ve iyi ki formata yeltenmemişim..

Bir kısım dosyamı direk sildi. Elimde harici harddisk yedeği vardı. Ve oradan tekrar bilgisayara eklediğimde ise, bilgisayar klasörlerine senkronize etmek yerine, gidip drive'ın kendi alanına eklemeye başladı.

Birkaç saçmalama daha yaptı ama şu an hatırlamıyorum.

Ben de işlemi durdurup, programı kaldırıp tekrar kurdum. Ama bu sefer doğru çalışmıştı.

Geçen yine denedim, bir sorun olmadı. Herhalde 84 sürümü düzelttiler ve eksikler için 85 gelecek.

Harddisk yedeğinin ne kadar önemli olduğunu anladım. Söylediğim gibi, uzun zamandır bilgisayar açmadığımdan, farkedememiş ve dosyaları tamamen kaybetmiş de olabilirdim. Böyle ciddi bir sorun GoogleDrive'da bile yaşanıyorsa, herşey olabilir demek ki..

Geri
Yukarı