Google Drive'a güvenmeme sebebiniz var mı?

Makaleler
45
Şahsi olarak sadece yetkisiz erişim gruplarının açık bulması ile tüm verilerimin çalınma konusunda soru işareti var. Ama ben güveniyorum. Peki ya siz?

Drive yüklenen fotoğraf ve dosyaları bizden başkası göremiyor diye biliyorum. Bizim için güvenilir, üst kademe kişiler için güvensiz olabilir.

Soru işaretin sadece Google Drive mı? Geçenler de İnstagram verilerimi istedim (700) MB olarak indirdim tüm bilgiler, fotoğraflar,rehber de olan kişilerim sunucuların da depolanıyor. (İzin ver) erişim vs adı altında izin vererek zaten ellerine veriyoruz. Keşke Google Drive olsa da bir çaresine bakardık. Elbette standart kullanıcıların bu bilgileri (Şu anlık) bir işlerine yaramayacaktır, fakat ileri ki yeni dünya düzeninde her şey olabilir.

Google Drive'ı sadece büyük dosyalara ortak olarak erişmek için kullanıyorum. Onun dışında pek bir işim olmuyor.

Siber güvenlik olarak değil de yakın gelecekte her şey abonelik sistemlerine dönecek. Her alanda aboneliğe mecbur kalacağız. Bulut depolama alanında Google Drive gibi sunuculara alışıp kalmadan saanki NAS sunucularına yönelmek lazım.

Bizim için güvenilir, üst kademe kişiler için güvensiz olabilir.
Zaten veritabanına girdikten sonra ne üst kademe ne de alt kademe kalır.
Siber güvenlik olarak değil de yakın gelecekte her şey abonelik sistemlerine dönecek. Her alanda aboneliğe mecbur kalacağız. Bulut depolama alanında Google Drive gibi sunuculara alışıp kalmadan sanki NAS sunucularına yönelmek lazım.
O sunucularda belli bir seviyeye kadar olur diye düşünüyorum. Ayrıca o cihazların soğutma yapması cart curt; bir ton olay var.
Soru işaretin sadece Google Drive mı? Geçenler de İnstagram verilerimi istedim (700) MB olarak indirdim tüm bilgiler, fotoğraflar,rehber de olan kişilerim sunucuların da depolanıyor. (İzin ver) erişim vs adı altında izin vererek zaten ellerine veriyoruz. Keşke Google Drive olsa da bir çaresine bakardık. Elbette standart kullanıcıların bu bilgileri (Şu anlık) bir işlerine yaramayacaktır, fakat ileri ki yeni dünya düzeninde her şey olabilir.
Haklısınız, sadece Google değil Meta'da güzel bir şekilde verilerimizi alıyor. Biz kendi özelimizi kendi elimizle veriyoruz.

Ama bunu siyasetçiler bile kullanıyor. Sıkıntı yaratırsa oradan çok büyük sıkıntı çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı