Google Fotoğraflar nasıl başka hesaba aktarılır?

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Yeni bir Gmail hesabına geçiş yaptım. Ancak fotoğrafları yeni bir hesaba aktaramıyorum. Google verileri indirme kısmından fotoğrafları. ZIP şeklinde indirdim. Normalde sanırsam Google Fotoğraflar'a sürüklediğim zaman tarihleri falan tüm bilgileri ile yüklenmesi gerekiyor. Ancak yükleme tamamlanamadı şeklinde bir hata alıyorum.

1644868413486.png

1644868584548.png

Google Fotoğraflar adı üzerinde fotoğraf uygulaması olduğu için ZIP'ya da RAR sıkıştırılmış klasör formatını kabul etmemiştir.

Fotoğrafları asıl haliyle yüklemelisiniz. ZIP dosyasından çıkarıp yüklenmeli diye düşünüyorum.

ZIP olarak sadece Google Drive kabul eder.

Google Fotoğraflar adı üzerinde fotoğraf uygulaması olduğu için ZIP'ya da RAR sıkıştırılmış klasör formatını kabul etmemiştir.

Fotoğrafları asıl haliyle yüklemelisiniz. ZIP dosyasından çıkarıp yüklenmeli diye düşünüyorum.

ZIP olarak sadece Google Drive kabul eder.
ZIP dosyalarını Google Drive yükledim. Google Drive üzerinden aktarmayı denedim, ancak gene aktaramadım.

ZIP'den çıkartıp yüklediğim zaman ise fotoğraf tarihleri Google'ye aktarılmıyor. Rastgele bir sıra içerisinde yükleniyor.

ZIP Dosyalarını Google Drive üzerinden de aktarsanız bu olmaz. Fotoğraflar uygulaması sadece bu amaç için ilişkilendirilmiş dosya formatlarını kabul edecektir.

ZIP'ten çıkarttığınız fotoğrafların kendisini kontrol ettiniz mi ? Çekim tarihlerine baktınız mı var mı diye?

Bu fotoğraflar öncesinde zaten Google'daydı. O sırada o bilgiler olmadan yüklemiş olabilir belki.

Zor bir önerme olacak ama fotoğrafları tek tek indirmeyi denediniz mi? Belki o zaman tüm bilgileri ile gelebilir.

Eğer oluyorsa tarihleri kaybetmemek adına şimdiye kadarki fotoğrafları teker teker indirip bu tarih bilgilerini toplu indirme yaparken silmeyecek başka bir bulut hizmeti düşünülebilir.

Zor bir önerme olacak ama fotoğrafları tek tek indirmeyi denediniz mi? Belki o zaman tüm bilgileri ile gelebilir.

Eğer oluyorsa tarihleri kaybetmemek adına şimdiye kadarki fotoğrafları teker teker indirip bu tarih bilgilerini toplu indirme yaparken silmeyecek başka bir bulut hizmeti düşünülebilir.
Olayı çözdüm sanırsam. Fotoğraf tarihleri fotoğrafın isminde yer alıyor. Oradan tarih bilgisini alıyor. Yani sadece dediğiniz gibi fotoğrafları atmam yetecek sanırsam. Peki bu durumda json dosyalarında ne bilgileri yer alıyor?

Merhaba, konuyu hortlattığım için kusura bakmayın. Aynı şeyi yapmaya çalışıyorum şuan. Nasıl yaptığınızı paylaşabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı