Google-free Android telefon önerileri

Yanlış bilgilendirme. İnternette anonim olmak için interneti kullanmamak diye bir şey yok. O zaman tüm hackerlar internetin fişini çeksin gitsin. Dediğinizin doğru hali internette %100 güvenlik yoktur ama %99.9 yapılabilir. Burası biraz göreceli kavram. Anonimlik zaten sihirbazların yaptığı gibi oradan oraya kaçmak veya kandırmak gibi bir şey diye biliyorum.

İnternette tamamen anonimlik veya 0 iz mümkün değil ki hackerlar anonim değiller iz bırakıyorlar.

Dediğiniz şey içinde audi yazılımı bulunmayan bri R8 ile aynı şey Google'ı şirket olarak mı ele alıyorsun yoksa tarayıcı olarak mı? ayrıca zaten Chromium = Google
Chromium ile google ile bir alakası yok. Chromium açık kaynak bir yazılımdır ve bunu gidip değiştirip sizde bir browser yapabilirsiniz.

Chromium is a free and open-source software project developed by the Google-sponsored Chromium project. The source code can be compiled into a web browser.

Google uses the code to make its Chrome browser, which has more features than Chromium. Many other browsers are also based on Chromium code, most notably Microsoft Edge and Opera. In addition, some parties (although not Google) build the code as-is and release browsers with the Chromium name.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2021-01-28 at 14.10.58.png
    Screenshot 2021-01-28 at 14.10.58.png
    76,6 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot 2021-01-28 at 14.11.46.png
    Screenshot 2021-01-28 at 14.11.46.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 22
İnternette tamamen anonimlik veya 0 iz mümkün değil ki hackerlar anonim değiller iz bırakıyorlar.
Tamam ama söylediğiniz
Internette tamamen anonim olmanın tek yolu kullanmamaktır.
cümlesinde dediklerinize bakacak olursak aynı şey değil. Anonim olabiliriz ama %100 olamayız.
Chromium is a free and open-source software project developed by the Google-sponsored Chromium project. The source code can be compiled into a web browser.

Google uses the code to make its Chrome browser, which has more features than Chromium. Many other browsers are also based on Chromium code, most notably Microsoft Edge and Opera. In addition, some parties (although not Google) Build the code as-is and release browsers with the Chromium name.

Chromium'da Google API çalışmıyor. Yani bunlar bir nevi Google izleyicileri. Açık kaynak yazılım olmasından dolayı Google arkada ne çalıştırıyor yani bizi izliyor mu tarzında bilgileri zaten vermiş oluyor. İçinde izleyiciler barındırıyor olsaydı zaten bu gündemde olurdu ve bilgisini alırdık. Google tarafından sponsor olması pek bir şey değiştirmeyecektir. Sonuçta Google büyük bir şirket ve Firefox da Chromium tabanıyla geliştirildi diye biliyorum. Anonimlik konunuza gelecek olursak dediğim gibi anonim olunabilir ama gelişen bir yapı olan internette anonim olmak gerçekten zorlaşmaya başladı ve %100 anonimlik asla yapılamaz ama %99'a ulaşılabilir.

Son düzenleme:
Söyledikleriniz çok mantıklı ancak tamamen internet dışı kalmak günümüzde uygulanabilir değil. Tamamen anonim kalmak da mümkün değil. Şimdilik uygulanabilir yöntem mümkün olduğunca az veri bırakmak. Bu sebeple farklı işlerde farklı firmalara ait ürünleri kullanmak, verileri dağıtmak açısından tercih edilebilir bir yöntem benim için.

Söylrfikleriniz çok mantıklı ancak tamamen internet dışı kalmak günümüzde uygulanabilir değil. Tamamen anonim kalmak da mümkün değil. Şimdilik uygulanabilir yöntem mümkün olduğunca az veri bırakmak. Bu sebeple farklı işlerde farklı firmalara ait ürünleri kullanmak, verileri dağıtmak açısından tercih edilebilir bir yöntem benim için.

Arkadaş anonimliğin asla olmayacağını söylüyor ama bu saçmalık. Tamamen anonim olamayız dediğimizde işin içine % giriyor. Tamamen demek ne demek? %99'a tamamen mi diyoruz? %100 mi tamamen diyoruz? Yanlış anlamayın lütfen gerçekten bilmiyorum ve öğrenmeye çalışıyorum.

Arkadaş anonimliğin asla olmayacağını söylüyor ama bu saçmalık. Tamamen anonim olamayız dediğimizde işin içine % giriyor. Tamamen demek ne demek? %99'a tamamen mi diyoruz? %100 mi tamamen diyoruz? Yanlış anlamayın lütfen gerçekten bilmiyorum ve öğrenmeye çalışıyorum.
Tamamen anonim olamama konusuna ben de katılıyorum, en azından benim açımdan durum böyle. Gerçekten anonim olma yöntemlerini kullandığımız zaman muhtemelen birçok internet sitesi engelleyecektir kullanımı.

Tamamen anonim olamama konusuna ben de katılıyorum, en azından benim açımdan durum böyle. Gerçekten anonim olma yöntemlerini kullandığımız zaman muhtemelen birçok internet sitesi engelleyecektir kullanımı.
Zaten forum vb. sitelerin çoğu javascript kullanıyor ve bu sayede tor ağı kullanırsak anonimliğimiz bir nebze olsun tehlikeye giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı